Згущене молоко

2 Січ, 2014 - Автор: Олег Васильєв

В історії згущеного молока немає однозначної думки про те, кому належить першість у її створенні. Одні віддають пальму першості в цьому питанні французькому винахіднику консервів Ніколя Франсуа Апперу. Саме він звернув увагу на те, що якщо сік щільно закрити банку і прокип'ятити, то він набагато довше зможе зберігатися. Це спонукало його провести подібний експеримент з молоком. Але оскільки скляні банки від температури часто лопалися, то Аппер згодом спробував замінити їх на металеві. Таким чином і з'явилися консерви. Винахідник продовжував експериментувати з різними продуктами. Незабаром він відкрив свій магазин. Його продукція користувалася популярністю, а в 1810 році Аппер отримав нагороду від Наполеона Бонапарта за свій винахід. У цьому ж році вийшло його твір, в якому був описаний процес консервування продуктів.

Американець Гейл Борден, також, займаючись питаннями тривалого зберігання їжі, звернув увагу на те, що якщо в молоко при кип'ятінні додати цукор, то воно стає більш густим і смачним. Але в такому разі під час варіння суміш пригоріла до дна і стінок посуду. Не допомогло вирішити цю проблему і застосування вакуумної каструлі. Тоді Борден спробував просто змастити стінки і дно посуду звичайним жиром. Таким чином, в 1849 році з'явився перший апарат для виробництва згущеного молока. Через сім років, Борден запатентував технологію виробництва згущеного молока з цукром. Ще через два роки був відкритий перший завод, який виготовляв згущене молоко. Особливо популярним продукт став в період Громадянської війни, згодом, дозволило Бордену відкрити ще кілька підприємств.

Є й інша версія історії згущеного молока. Вважається, що цей продукт був отриманий зовсім випадково в Аргентині в 1829 році. У цей період часу в країні йшла Громадянська війна, яка мала ось-ось завершитися. Два аргентинських генерала підписали між собою угоду про мир і влаштували святкування на честь цієї події. Готуючись до цього заходу, служниця випадково залишила банку з молоком на вогні. Природно, вона лопнула. Генерал, спробувавши залишки страви, висловив свій захват, після чого згущене молоко придбало велику популярність в країні.

Історія згущеного молока в Росії бере початок у 1881 році. Однак згущене молоко не користувалася особливою популярністю, і тому тоді єдиний виготовляв її завод в Оренбурзі незабаром закрився. Правда, залишилося кілька фабрик, які випускали згущене молоко в обмежених кількостях.

Ставлення до цього продукту змінилося в період війни. У той час згущене молоко представляла особливу цінність, тому покладалася тільки пораненим і військовим. У повоєнні роки почалося масове виробництво згущеного молока. Відкривалося все більше і більше заводів по її випуску, а в 1979 році розробили ГОСТ 2903-78, за яким і сьогодні виготовляють це ласощі.

Технологічний процес отримання згущеного молока досить простий, тому практично не змінився з часу її винаходу. Молоко частково випаровується і консервується з цукром. При бажанні згущенку можна зробити і в домашніх умовах.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.