Винахід скла

30 Квіт, 2014 - Автор: Олександр Іванов

Досі точно невідомо, хто і коли винайшов скло. Використовувалося воно з давніх часів. Головними компонентами для її виготовлення є сода та пісок. Вони зустрічаються по всій планеті, тому встановити місце винаходу скла з ним неможливо.

Пліній Старший (23-79 роки н. е.) в «Природній історії» писав, що скло винайшли фінікійські купці. Вони пливли на кораблі з Сидону з різними товарами. Почався шторм. Вони вирішили перечекати його на березі, розвели багаття і захотіли приготувати їжу. Для котла потрібні були камені. Каміння потрібного розміру вони не знайшли і вирішили взяти величезні блоки соди, які були на кораблі. Після приготування їжі соду вони не виявили. Але замість неї у вогнищі купці знайшли невідому речовину, яке з'явилося при змішуванні соди з піском і впливі на цю масу високих температур. Вважається, що так з'явилася технологія виготовлення скла і необхідні матеріали для його виплавки.

В середині ХХ століття, група активістів вирішила перевірити достовірність цієї інформації. Виконуючи все, як описано в історії винаходу скла, у них нічого не вийшло. Причиною, на їх думку, стала низька температура, за якої не сталося сплавлення соди з піском, оскільки необхідний жар можна отримати тільки в печі. Тому, зараз прийнято вважати винахідником скла помічника гончара з Єгипту. Він впустив гарячий горщик в суміш піску та соди, а потім, не очистивши його, сунув у піч для випалювання. У підсумку весь керамічний горщик покрився тонким склом. Це і стало початком появи скла.

3000 - 1000 до н. е.


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.