Вентилятор

15 Квіт, 2014 - Автор: Іван Саторин

Історія вентилятора починається кілька століть тому. Перші механічні пристрої, що створюють подув повітря, з'явилися в першій половині XVI століття. Владики близького сходу в своїх палацах використовували пунках – раму з дерева, обтягнуті полотном, яку підвішували до стелі на мотузках. Слугам доводилося розгойдувати це гігантське опахало, щоб подув повітря освіжає правителя.

У XIX столітті стали робитися спроби механізувати (епоха промислової революції), не обійшли стороною і індивідуальну вентиляцію. Американцеві Джеймсу Барону вдалося в 1830 році отримати патент на опахало, який приводив в рух хитромудрий механізм. Над головою відпочиваючого була розташована пластина, яка здійснювала зворотно-поступальні рухи. Вони тривали, доки попередньо піднята гиря не опускалася вниз (до підлоги).

Перший в історії побутовий вентилятор, що працює на електриці, був створений Томасом Едісоном (кінець XIX століття). Крильчатку його вентилятора зберегти не вдалося, але ось почорнілий від часу електромотор на тринозі є не що інше, як безцінна реліквія історії побутової техніки.

Комерційні підприємства зайнялися виробництвом електричних вентиляторів в кінці того ж XIX століття. Першою вдалося це зробити американської компанії Grocker Curtis. Вигляд настільного вентилятора того часу, досить швидко набув вигляду, який він має зараз.

З тих пір для створення мікроклімату стали виготовляти різні види вентиляторів. Так свій внесок в історію вентилятора вніс американець Філіп Діль, створивши в 1882 році стельовий вентилятор. Сучасні побутові вентилятори можуть бути також настільними і підлоговими. В особливу групу виділяються настінні і стельові моделі. Діаметр крильчатки у настільних вентиляторів зазвичай буває дюймів 9, 12 або 16 (22,5 см, 30 см і 40 см). Потужність їх може бути 30-45 Вт. Підлогові прилади, як правило, мають крильчатку трохи більше (40-42 см), потужністю 60 Вт. Крильчатку, в цілях безпеки, закривають захисною решіткою. І у того, і у іншого типів вентиляторів зазвичай є 2-3 швидкості обертання крильчатки, в деяких моделях навіть є її плавне регулювання.

У підлогових моделей часто є три режими обдуву: «Нормальний», «Бриз» і «Вітер». При «Нормальному» режимі свіжий потік повітря подається рівне. При режимі «Бриз» або «Вітер» подача повітря здійснюється з різною інтенсивністю, імітуючи пориви вітру. У більшості вентиляторів є така функція, завдяки якій змінюється напрямок потоку повітря. Якщо відразу кілька осіб користуються одним пристроєм, то це дуже зручно.

XVI


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.