Вазелін

6 Квіт, 2014 - Автор: Марія Саприкіна

14 травня 1878 року як торговий знак і торгова марка в США був запатентований новий продукт під назвою — «Вазелін». Людиною, якій вдалося винайти відоме сьогодні, як лікувальний, так і косметичний засіб, був не хто інший, як Роберт Чезбро, англійський хімік, який емігрував в Америку. Зробити таке відкриття вчений зміг, завдяки «допомозі» нафтовиків.

Відбувалося все це в 1859 році. Якраз у той час у країні був нафтовий бунт. Чезбро доводилося багато спілкуватися з нафтовиками, і ось тоді-то він і побачив липкий нафтопродукт. Його зацікавила парафинообразная маса, прилипавшая на бурильні установки при нафтовидобутку і забивавшая насоси. Роберт звернув увагу і на те, що робочі накладають цю масу на рани, що утворилися при порізах і опіках. І, що цікаво, це засіб сприяло швидкому загоєнню саден.

Провівши ряд експериментів з масою, вченому вдалося виділити з неї інгредієнти, які надають корисну дію. Змащуючи отриманим речовиною свої опіки і шрами (а їх у нього було дуже багато), отримані при проведенні дослідів, вчений спостерігав за вражаючим результатом – загоєння ран прискорювалося. Продовжуючи і далі вдосконалювати ранозагоювальну властивості речовини, він випробував його на собі, спостерігаючи за результатом.

Трохи облагородивши отримане речовина, яке сприяло регенерації покривів шкіри, Роберт в 1870 році запустив його у виробництво, давши йому назву «Нафтове желе». Спочатку, мазь, виставлену Чезбро на продаж в аптеці, ніхто не купував. Популярність нового ліки вплинуло його назва. Недовго думаючи, вчений перейменовує свій препарат «Вазелін». Вазелін є похідним слів: «wasser» — від німецького – вода і «elaion» — від грецького – оливкова олія.

Вазеліном лікували запалення, опіки і садна. Незабаром це лікувальний засіб стало практично незамінним. З роками вазелін знаходив все більш широке застосування. Вазелиновые сльози малювали собі актриси, засобом змащували тіло плавці, наносили на рукавички баскетболісти. Щоб не забруднити підлогу фарбою, художники попередньо обробляли його вазеліном.

Невідомо вплинуло на винахідника дію вазеліну, але Чезбро прожив 96 років. Власником торгової марки «Vaseline» в даний час є компанія Unilever. Під відомим брендом дана компанія продовжує випускати косметичні засоби, які доглядають за шкірою.

В наші дні вазелін раніше добувають із нафти. Це жироподібна речовина, що має світло-жовтий колір (або цілком безбарвний), у складі якого є мінеральне масло і важкі вуглеводи. Отримують вазелін шляхом розплавлення вуглеводів в олії, далі суміш очищають сірчаної кислотою глиною (відбілюючої). Вазелін не має смаку, запаху і навіть не розчиняється у воді.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.