Цигарки «Герцеговина Флор»

6 Січ, 2014 - Автор: Олег Васильєв

Про дану марку цигарок відомо багатьом, навіть тим, кому ніколи не доводилося палити тютюн. Пов'язано це з тим, що інша назва, яка цигарки «Герцеговина Флор» отримали негласно, було – «Цигарки Сталіна». Саме це тютюновий виріб волів колишній радянський лідер (а для кого-то тиран).

Кращої реклами для продажу цигарок даної марки придумати було неможливо. Хоча і не менш відомі особистості схвально відгукувалися про папіроси «Герцеговина Флор». Так, ще Володимир Маяковський, задовго до того, як Йосип Сталін став лідером Рад, захоплюючись якістю тютюну, написав такі рядки: «Будь папиросам дасть фори «Герцеговина Флор». Було це в далекі 20-е роки.

Московська тютюнова фабрика під назвою «Ява», що випускала цигарки «Герцеговина Флор» була заснована в ХІХ столітті Самуїлом Габаем – підприємець з Харкова. Будучи кримським татарином за походженням, він володів підприємливістю і прозорливістю. Багато могли йому тільки позаздрити.

Бажаючи донести до споживача щось оригінальне, що відрізняється від інших тютюнових виробів у країні, Габай домігся того, що тютюн на його фабрику стали доставляти з далекого острова Ява. Згодом таку ж назву отримала і тютюнова фабрика.

Трохи пізніше тютюн стали поставляти з Балкан, його вирощуванням займалися жителі провінції Герцеговина. Цей сорт призначався для цигарок та трубок. Звідси і почалася історія відомого бренду «Герцеговина Флор».

Ще задовго до того, як Йосип Сталін з'явився на політичній арені, «Герцеговина Флор» вже користувалася великою популярністю. У дореволюційній Росії ці цигарки вважалися елітними. Доступні вони були тільки для людей, які вважалися досить заможними або для представників дворянства.

До «Герцеговині Флор» Йосип Джугашвілі пристрастився, будучи молодим, коли активно боровся з царським режимом. Вже в ті роки він міг дозволити собі цей дорогий сорт тютюну. Відомо, що Сталін любив курити лише трубку. Але для того, щоб набити її тютюном, він шматував дві цигарки «Герцеговина Флор». Відразу виникає питання, навіщо робити все це, якщо можна взяти і просто закурити цигарку? А все тому, що тоді було дуже модно курити трубку. Тільки ось простий народ як курильної суміші використовував махорку або тютюн більш дешевого сорту.

Купити ж цигарки марки «Герцеговина Флор» могла собі дозволити тільки буржуазна еліта. Народ не повинен був знати, що лідер Радянського держави курить такий дорогий сорт. Але й відмовлятися від улюблених цигарок він не хотів, тому набивав свою люльку тютюном улюбленої марки. Але неможливо приховати шила в мішку. Так і про те, що Йосип Сталін у колі друзів часто курив цигарки марки «Герцеговина Флор» в країні дізналися багато.

Незабаром про те, що цигарки мали «буржуазне» походження, вже не пам'ятали. Навпаки, багато стали переходити на «Цигарки Сталіна», бажаючи наслідувати своєму вождеві. Тоді це була найкраща реклама для продажу цигарок.

Дожила до наших днів «Герцеговина Флор» вже не має колишньої слави, вона втратила свою популярність.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.