Тостер

7 Травень, 2014 - Автор: Андрій Рибін

Різні види хлібобулочних виробів можна легко підсмажити, якщо скористатися невеликим кухонним електричним приладом, званим тостером. Потужність стандартних двухломтиковых тостерів, які можна зустріти в наш час 600 і 1200 ват. Тости на них можна приготувати за 1-3 хвилини. Існують також тостери неелектричні, користуючись якими, хлібобулочні вироби можна підсмажити на відкритому вогні.

Історія створення тостера налічує трохи більше століття. За однією з версій, Алан Макмастер і компанія Crompton Co були творцями першого електричного тостера. Було це в Шотландії в 1893 році, в місті Единбурзі. Прилад в той час розміщувався на кухні, і за його роботою доводилося безперервно спостерігати. На такому тостері можна було підрум'янити скибочку хліба лише з одного боку, і щоб той не почав підгоряти, потрібно було вчасно, не втрачаючи часу, встигнути повернути його на іншу сторону.

Якщо дотримуватися іншої версії, то перший в історії електричний тостер під назвою D-12, розробила в 1909 році американська компанія General Electric. Домогосподарок невимовно тішило те, що прилад, завдяки його нихромовому нагрівального елементу, міг випікати тости без вогню і диму. Хейзел Бергер Коупман і її чоловік Ллойд Грофф Коупман в 1913 році змогли розробити кілька різних моделей тостерів. Користуючись приладом Коупмана, не треба було перевертати хліб, він проробляв все це сам.

Створення напівавтоматичного тостера стало наступним кроком винахідників. Після піджарки хліба він автоматично вимикав нагрівач, використовуючи таймер або біметалічні смуги. Але опускати хліб в тостер і піднімати його доводилося за допомогою важільного механізму. У 1919 році Чарльзом Страйтом вперше були запатентовані автоматично «спливаючі» тостери, поле обжарювання хліб разу «спливав».

Модель 1-А-1 «Toastmaster» була надана «Waters Genter Company» в 1925 р. Це був перший автоматичний «спливаючий» побутової тостер, де хліб обжаривался одночасно з обох сторін. Все дуже просто: на нагрівальному елементі встановлювався таймер, а далі потрібно було тільки отримати тости. За всю історію тостера було багато його вдосконалення, і сьогодні він вже все робить автоматично, потрібно тільки покласти в нього шматочки хліба, решта прилад зробить самостійно.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.