Історія вилки

11 Січ, 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Неможливо сказати точно, коли і ким була створена перша вилка. Дослідники, які присвятили себе цього питання, що мають кожен свою думку. Згідно з однією із запропонованих версій історія створення вилки починається на Середньому Сході. Було це в IX столітті. Під час прийому в їжу фруктів, їх наколювали виделкою, намагаючись не забруднити руки соком.

Якщо дотримуватися іншої версії, то історія вилки починається в 1072 році у Візантії. Дане пристосування було придумано візантійською принцесою Марією Іверської, яка вважала, що є руками — принизливо. Виготовлена на її замовлення перша вилка була із золота. Інкрустація з перламутру була окрасою ручки, виконаної з слонової кістки.

Історія вилки в Європі простежується з XVII століття, тоді ними почали користуватися італійські купці і знати. Набагато пізніше ці столові прилади з'явилися в Північній Європі. До Англії звістка про вилках дійшла завдяки письменнику Томасу Кориэту. Він згадав про них у своїй книзі, описуючи свою подорож в 1611 році в Італії. Однак, населення Англії та Німеччини почало користуватися цими пристроями лише в XVIII столітті. Вилка того часу – це столовий прилад з чотирма зубцями. До речі, згинати зубці придумали в Німеччині. Католицька церква всіляко показувала своє негативне ставлення до вилок, вважаючи їх зайвою розкішшю.

Поява вилки в Росії датується 1606 роком. На весільне застілля в Кремль її привезла Марина Мнішек, чим сильно шокувала боярство і духовенство.

Нова назва «вилка» до столових приладів прижилося тільки у XVIII столітті, раніше вони були «вильцами» або «рогатинами». Вилки в Росії вважалися розкішшю, якою могли користуватися тільки багаті. До столу ці прилади подавали тільки для особливо поважних гостей.

IX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.