Історія ваг

13 Бер, 2014 - Автор: Марія Саприкіна

Дивно, але люди користувалися цим приладом ще в глибоку давнину. Історія створення ваг починається за два тисячоліття до Народження Христа. Саме тоді були винайдені перші найпростіші ваги.

Перші ваги у Вавилоні та Стародавньому Єгипті виглядали досить примітивно. Вони представляли собою коромисло з двома підвішеними на ньому чашами. Дещо пізніше конструкцію ваг ускладнили, з'явилася пересувна гиря. Однак точними такі пристрої назвати було досить складно.

Винахід ваг з чашами, похибка яких становила не більше 0,1 відсотка, відбулося в XII столітті. Їх опис склав Аль-Хзазини — арабська механік, математик, фізик і філософ. З допомогою таких, по тим часам надточних пристроїв з'явилася можливість визначати густину речовин і розпізнавати склад сплавів. Ваги також використовували для того, щоб відрізняти дорогоцінні камені і монети від фальшивих аналогів.

У XVI столітті Галілео Галілей створив перші в історії гідростатичні ваги, які дозволили зважувати об'єкт не тільки в повітрі, але і в рідині. Вони використовувалися для визначення густини тіла.

У Давній Русі також використовували равноплечные ваги або «скалвы». У XIV столітті з'явилися «безмен». Простота використання зробила їх дуже поширеними в побуті, хоча точністю вони не відрізнялися. У цьому сенсі перевага залишалася за вагами-коромислами. Француз Жиль де Роберваль зміг удосконалити їх настільки, що претензій щодо точності до них не виникало. Такими вагами активно користувалися в часи Радянського Союзу.

Пружинні ваги були винайдені в кінці XVII століття німецьким вченим Крістофом Вайгелем. Вони мають ряд переваг. По-перше, вони є досить точними, по-друге, легкими і компактними. Пізніше почали з'являтися ваги різні за формою, виглядом і принципом дії. Наприклад, маятникові, крутильні, гідростатичні, зернові, китайські «опіумні» і багато інших. Сучасні продовжувачі історії ваг вже є цифровими. На сьогоднішній день цей вид ваг є найбільш поширеним і точним.

3000 - 1000 до н. е.


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.