Історія віденського стільця

12 Січ., 2014 - Автор: Іван Саторин

Всі ми любимо красиву і зручну меблі. Так от одним із видів такої меблів вважається самий знаменитий і популярний — віденський стілець.

Особливістю віденської меблів, в тому числі і стільців, то вважається, що виготовлені вони з гнутого букового дерева. Цю технологію придумав австрійський червонодеревець Міхаель Тоне в середині XIX ст. Вперше виробництво традиційного віденського стільця почалося на фабриці братів Тоне. Крім того, вони стали першовідкривачами в історії масового виробництва дизайнерських меблів.

Свою популярність стільці отримали завдяки ексклюзивним зовнішнім характеристикам, простоті і легкості самого виробу, а також відносно недорогій вартості. Дані властивості з'явилися в результаті роботи братів Тоне, які ввели в експлуатацію новий спосіб формування гнутих деталей стільців. Якщо раніше для цього використовували пар, то тепер вони виготовлялися шляхом выклейки. Завдяки новій технології спочатку потрібно набагато менше матеріалів, що і вплинуло на ціну і вага готового виробу. Вперше віденські стільці стали використовувати в кафе і ресторанах Вени, яких було досить велика кількість, що вплинуло на таке масове розповсюдження цієї меблів.

Поки технологію виробництва виробів доводили до досконалості, було випущено чимало різних моделей стільців. Так з'явилася ексклюзивна модель під №14, яка вважається класичною моделлю в історії віденських стільців. Складається з шести елементів. Доставка стільців виробляли в плоскою упаковці в розібраному вигляді, що вплинуло на зручність та дешевизну їх перевезення. Напевно, ідея про продаж такої меблів, яку легко перевозити і збирати будинки, у знаменитого засновника IKEA Інгвара Кампрада з'явилася після того, як він побачив результати величезної популярності віденських стільців.

У Радянському Союзі історія віденського стільця повторилася, вони заполонили всі ресторани і кафе. Їх було завезено величезна кількість, і навіть після закриття представництва компанії «Тоне» в Росії в 1917 році, ці стільці не зникли з будинків нашої країни і зустрічаються досі. Сьогодні віденські стільці роблять з легкого алюмінію, їх сидіння з замінників шкіри, але вони все так само популярні і користуються великим попитом при експлуатації в офісних приміщеннях, ресторанах та інших публічних місцях.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.