Історія туалетного паперу

5 Черв, 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Усі ми щодня користуємося туалетним папером, але мало хто знає, як вона з'явилася. Історія туалетного паперу починається з того часу, коли її вперше стали виготовляти з шовку-сирцю в Китаї (а було це в другому столітті нашої ери). Через 14 століть, під час правління Олексія Михайловича, виробництво паперу зародилося і в Росії. Але санітарно-гігієнічний застосування вона знайшла через 200 років, коли у світі почався бурхливий зростання паперової промисловості.

Матеріал визначався місцем проживання. У прибережних районах до винаходу туалетного паперу популярні були раковини мідій. Жителям Гавайських островів папір замінила шкаралупа старих кокосових горіхів. Ну, а якщо вам пощастило народитися в багатій царської родині, то ви неодмінно б скористалися мереживний або вовняною тканиною.

У будь-якому громадському туалеті в Стародавньому Римі обов'язково знаходилася палиця, до якої була прикріплена губка. Тут же стояло відро з солоною водою, в яку і ставили палицю. Багатії воліли губці шерсть, а солоній воді рожеву воду. Населення колоніальної Америки користувалося кукурудзяними качанами.

В історії туалетного паперу з 1700-х роках починається новий етап. Саме тоді народ став використовувати щоденні газети, які до того часу стали загальнодоступними. Можна сказати, що винайшовши друкарський прес, Гуттенберг винайшов і туалетний папір. У громадян Америки в XIX столітті великою популярністю користувався каталог Сірс (Sears). Він просто висів на цвяху в убиральні, з його сторінок виходила дуже м'яка безкоштовно туалетний папір (100 аркушів). Однак на другому місці все-таки міцно трималися кукурудзяні качани. Після того, як для друкування журналу стали використовувати щільну блискучу папір (1930 рік), каталог перестав бути популярним.

Виробництво першої цієї туалетного паперу почалося в 1880 році в Англії. Хоч і була ця папір грубою, британцям вона дуже сподобалася, вони воліють її і зараз. А ось Американці зробили вибір на користь м'якого туалетного паперу, яка з'явилася в продажу з 1907 року.

У XX столітті остаточно сформувалися вимоги до якості туалетного паперу, а також до її зовнішнього вигляду. Споживачі тепер могли вибирати: або кольоровий туалетний папір, або рифлену або пухирчатою, одинарну або подвійну, з химерним малюнком або сліпучо-білу.

I - V століття


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.