Історія створення парфумів

5 Травень, 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Люди почали використовувати аромати ще в стародавні часи. Саме слово «парфумерія» з латинської мови означає «дим» — «fumum». Це говорить про те, що стародавні люди створювали пахощі, спалюючи листя, дерево, різні прянощі – одним словом все, що при згорянні виділяла приємний запах.

Історія створення парфумів починається ще в Давньому Єгипті, близько п'яти тисяч років тому. Є свідчення про те, що саме тоді стали використовувати парфум. Однак знамениту рожеву воду придумали араби. Близько 1300 років тому вони навчилися отримувати її з пелюсток троянд. Тоді рожеву воду широко застосовували як лікарський засіб. Звичайно, більш сильний аромат давало рожеве масло, однак більшості людей воно було недоступне з-за своєї високої вартості.

Як же в давнину добували аромат рослин? Ефірні олії люди отримували шляхом «анфлеражу», використовуючи при цьому в основному квіти. Це дуже складний і трудомісткий процес, тому в наші дні він не застосовується. Він полягає в тому, що на шматочок скла, змащений, як правило, очищеним свинячим салом, викладали пелюстки. Після того, як жир вбирав з рослини весь аромат, пелюстки замінювали на інші. І так до тих пір, поки жир максимально не насичувався запахом.

Технологія отримання есенції сьогодні значно простіше. Спеціальний розчинник пропускають через пелюстки, він просочується ефірним маслом. Потім їх розділяють, а ефірну олію очищають спиртом. Для виготовлення парфумів в наші дні використовують різні квіти (жасмин, троянда, фіалка, лаванда), деревину дерев, особливо сандалового дерева, а також коріння рослин.

За всю історію створення парфумів з'явилося багато нових інгредієнтів, що входять до їх складу. Однак сьогодні парфуму, виготовленого на натуральній основі, дуже мало, і коштує він досить дорого. Більшість виробленої продукції — це плід праць хіміків, які здатні імітувати практично будь-квітковий аромат. Відрізнити його від натурального запаху дуже складно. Це може зробити тільки професіонал — парфумер.

5000 — 3000 до н. е ..


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.