Історія створення мила

26 Бер, 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Ми використовуємо мило щодня кілька разів на день і навіть не замислюємося про те, наскільки давня цей винахід. Історія створення мила починається у Стародавньому Вавилоні (III тисячоліття до нашої ери). Це доводять археологічні розкопки. До складу мила стародавніх вавілонян приблизно входило масло касії, вода і луг.

Є також свідоцтва того, що стародавні єгиптяни приймали ванни з цим засобом. Єгипетське мило дещо відрізнялося за складом від вавилонського: крім лужних солей в нього входили компоненти тваринного і рослинного походження. В арабському світі також використовували цей засіб гігієни. Там його виготовляли з рослинних масел, наприклад, оливкової. Для того щоб мило мало приємний запах, у нього додавали ароматичні масла. Вже на початку VII століття мило виробляли на територіях сучасного Іраку та Палестини.

Окремо варто сказати про винахід аравійського мила, яке вважається прототипом сучасного. Воно славилося багатством своїх ароматів. Причому аравійське мило робили як рідким, так і твердим. Крім цього стародавні аравийцы користувалися спеціальним мильним засобом для гоління, яке без праці можна було придбати на будь-якому ринку. Коштувало воно три дирхама. Історія виникнення аравійського мила і його рецепти дійшли до наших днів завдяки рукописів Аль-Разі, які докладно описують процес його створення.

Раніше виготовлення мила вважалося небезпечним виробництвом. Крім тваринних жирів, до складу входила дуже їдкий луг, невміле поводження з якої призводило до хімічних опіків і навіть втрати зору.

У XVI-му столітті в Європі з'явилося знамените кастильське мило, яке на 90 відсотків складається з оливкової олії. В кінці XIX-го століття на історію мила зробили сильний вплив масштабні рекламні компанії, проводяться підприємцями Європи та Сполучених Штатів Америки. Це значною мірою сприяло тому, що мило увійшло в життя більшості людей.

До середини XX-го століття мило стало доступно населенню, і тепер це гігієнічний засіб номер один.

3000 - 1000 до н. е.


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.