Історія створення кулькової ручки

22 Січ, 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Модель кулькової ручки, патент на яку було отримано американцем по імені Джон Лауд в 1888 році, так і не змогли тоді створити. Проблема була в щільності чорнила: рідкі протікали, а густі утворювали грудочки, викликають гальмування кульки. Саме таким був старт в історії створення кулькової ручки.

Зробити кулькову ручку, яка б не бруднила руки і одяг людини, а також не залишала плям, вдалося тільки в 30-ті роки 20-го століття братів Біро (угорцям за національністю) – хіміку Дьердье і журналісту Ласло. Після декількох років вдосконалення свого винаходу їм вдалося заснувати виробництво з випуску ручок в Аргентині. Через певний час, продукція братів Біро стала користуватися великою популярністю і попитом у Південній Америці і потім, у Великобританії. Там і зовсім «кулькова ручка» стала синонімом слова «біро».

Власник фабрики з виготовлення канцтоварів Марсель Бік уважно стежив за успіхом братів Біро. Ще не придбавши патент, він вже був інвестором в технології тонкої обробки металу, де вдалося розробити кулька для ручки з нержавіючої сталі (зараз для його виготовлення використовують карбід вольфраму), діаметр якого був всього міліметр (на ті часи – це неймовірна точність).

У 1950 році Бик викуповує патент і запускає виробництво «атомної ручки», таку назву, слідуючи моді, він дав свого продукту. Одночасно йому вдається організувати масштабну компанію. Вже через пару років фірма щорічно виготовляла за 40 мільйонів кулькових ручок. А з 1965 року Bic Cristal можна було купити майже в будь-якій країні. У 1966 році Пол Фішер поліпшив характеристики кулькової ручки. Він зміг створити космічну ручку, яка посіла особливе місце в історії кулькових ручок, так як писати їй можна було навіть в умовах невагомості.

Співробітники компанії Bic твердо впевнені в тому (і гордо заявляють про це), що чорнила в їх ручці достатньо, щоб накреслити безперервну лінію, довжина якої дорівнює 2 км. Завдяки своєму суто практичного дизайну кулькова ручка стала експонатом у Музеї сучасного мистецтва в місті Нью-Йорку. Вона має прозорий корпус, через який видно рівень чорнила, в ній є отвори, щоб вирівнювати тиск у стержні — кулька рівномірно обволікається пастою, а дірочка в ковпачку, що з'явилася в 1991 році, зроблена, щоб дитина випадково його проглотивший, не зміг задихнутися.

1930


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.