Історія сковороди

8 Квіт, 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Ще в давнину сковорідкою служив звичайний плоский камінь, розігрітий на вогні. Швидше за все, це і є самий примітивний прообраз цієї посуду. Така «сковорода» в історії з'явилася значно раніше, ніж посуд, в якій люди стали варити їжу.

На самому початку смажити що-небудь на такій сковороді було неможливо, так як їжа не смажилася, а сушилася. Але минув час, і люди здогадалися зробити в ній поглиблення, надавши форму, яка для нас більш звична.

З розвитком гончарної технології відбувалося удосконалення сковорідок. І навіть тоді, коли для виготовлення посуду стали застосовувати метал, люди деяких культур продовжують користуватися глиняними сковородами. Наприклад, в Грузії все ще випікають хліб на глиняній кэци.

З появою посуду з металевого матеріалу люди отримали можливість готувати їжу у фритюрі. Були також глибокі сковорідки, які мали химерні форми. Так, наприклад, казан, його теж слід вважати сковородою.

На чавунні сковорідки є великий попит і в наш час, так як відмітною властивістю чавуну є його антипригарне покриття. Був час, коли вони були витіснені сковородами із сталі і алюмінію, але у них є істотні недоліки: вони легко піддаються деформації та підгорілу їжу віддерти від їх поверхні досить проблематично.

Завдяки сучасним технологіям були придумані сковороди, мають антипригарне покриття. Це стало унікальним винаходом людства, що дозволило готувати їжу без додавання олії. В наші дні відшукати кухню, не має такої сковороди, практично неможливо. Для виготовлення антипригарного покриття використовується пластмаса, з її унікальними властивостями. Її називають «тефлон». Сковороди, мають таке покриття, дуже практичні: їжа, приготована на них, не тільки корисна, але й смачна. До того ж, мити їх досить просто.

Таким новітнім винаходом в історії сковороди, став керамічний матеріал. Для виготовлення такого посуду використовують литий алюміній, а з титано-кераміки роблять її антипригарне покриття. Вважається, що термін служби цих сковорідок самий довгий, однак і коштують вони на порядок дорожче інших.

5000 — 3000 до н. е ..


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.