Історія скотча

17 Черв, 2014 - Автор: Яна Шелякіна

Не перебільшу, якщо скажу, що майже у кожної господині в будинку є скотч. А ось як він з'явився, і хто його створив, мало кому відомо. Але той, хто винайшов скотч, зробив велику справу.

У 1923 році Річард Дрю був узятий на роботу фірмою Minnesota Mining and Manufacturing (тепер це 3М) лабораторним техніком. Компанія випускала наждачний папір. Областю її досліджень також були водонепроникні поверхні. Наждачний папір нового типу, названа «Wetordry», проходила тестування в магазинах і автомайстерень. За ходом експерименту було доручено стежити Річарду Дрю.

Працюючи як-то в одній з майстерень, Річард спостерігав процес фарбування. Він побачив, що лінії, які відділяли один колір від іншого, виходили досить нерівними. Поговоривши з маляром на цю тему, він дав обіцянку, що подумає над тим, як виправити цю проблему. З цього моменту і починається історія скотча.

Прийшовши наступного разу в автомайстерню, Дрю захопив з собою липку стрічку, щоб її протестувати. Під час фарбування стрічка, ширина якої була 5 см, стала жолобитися. Викликано це було економією клею, його наносили тільки по краях стрічки. Тестування дослідного зразка стрічки, розробленої в 1930 році, дало позитивні результати, всі вкладення були повністю виправдані.

Існує дві версії, чому липка стрічка увійшла в історію під назвою «скотч». Згідно з першою, назва напряму пов'язують з шотландцями («scotch» – шотландська), а якщо сказати точніше, то з їх скупістю, про що розповідалося в легендах того часу. Якщо дотримуватися другої версії, то назва стрічці дали після слів маляра, який проводив тестування скотча і помітив економію клею. Він сказав представнику компанії передати своєму шотландському (scotch) босові, щоб той зробив стрічку більш клейкої. Ось і вважають, що ця нібито виголошена фраза і дала назву – Шотландська стрічка. Таке найменування спочатку дали прозорого скотчу.

Варто знати, що Scotch tape – є торговою маркою компанії 3М. У нас, в Росії, скотчем ми називаємо будь-яку липку стрічку. Компанія 3М на російський ринок прийшла першою, зробивши назва скотч – загальним. У 1932 році винахід Роберта Дрю удосконалив Джон Борден, йому вдалося забезпечити скотч податчиком, мають лезо. Тепер стрічку можна було легко відрізати однією рукою.

1930


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.