Історія швейної машинки Singer

21 Січ, 2014 - Автор: Яна Шелякіна

Не правильно вважати американця Айзека Меррита Зінгера винахідником швейної машинки Singer. Він, зумівши вдосконалити кілька вподобаних йому конструкцій, створив в ідеалі – одну.

У Голландії в XIV столітті невідомим винахідником був створений механізм, за допомогою якого можна було паруси зшивати. А в Німеччині в 1755 році Карлом Вензенталем був винайдений апарат, в якому була голка з вушком для нитки (посередині), вміє імітувати ручні стібки. І тільки в 1791 році англієць Томас Сент був першим, хто зміг отримати патент на швейну машинку.

Француз Бертелеми Тимонье в 1830 році винайшов, а потім і отримав патент на машинку, яка в роботі легко могла робити однонитковий ланцюговий стібок, легко розпускається до того ж. А в 1833 році американцеві Уолтеру Ханту вдалося придумати пристрій, завдяки якому стало можливо отримати двухниточный човниковий стібок (надійний). Їм вперше була застосована голка, у якої на загостреному кінці малося вушко і човниковий пристрій. Через 11 років Еліас Хоу, взявши за основу винахід Уолтера Ханта, створив машину, що працює стабільно. Подача тканини до неї велася вертикально, з цієї причини не завжди стібки виходили рівними. Але, навіть не зважаючи на цей недолік, машинки користувалися величезним попитом.

Все це передувало початку історії створення швейної машинки Зінгера. І ось одного разу, зайшовши в ремонтну майстерню (1850 рік), той самий Пан Зінгер побачив швейні машинки, конструкції яких, були абсолютно різні. Взявши за основу винаходу Ханта, Тимонье і Хоу, він придумав новий зразок всього за одну ніч, а на його створення пішло 11 наступних днів. Зінгером було додано три нових ключових деталі. Щоб нитка не заплутувалася, човник у своїй моделі він розташував горизонтально. Безперервний шов забезпечували: платформа і притискна лапка.

Хоу подав на Зінгера в суд за те, що той незаконно використовував його винахід. Суд зобов'язав Зінгера виплачувати позивачу один відсоток від продажу. Актор-винахідник не думав впадати у відчай, він став продавати машини в розстрочку, і досить скоро його бізнес почав процвітати (20 000 «зінгером» було продано лише за один 1860 рік). Багато країн світу не заперечували проти створення у них виробництв компанії Зінгера.

В 1902 році був відкритий завод по випуску швейних машинок в Подольську.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.