Історія шин Goodyear

14 Травень, 2014 - Автор: Іван Саторин

Історія Goodyear насичена численними подіями, тому почнемо по порядку. У 1898 році у свої 38 років Френк Сейберлинг заснував компанію Goodyear Tire Rubber Company. Відомий Чарльз Гудієр, який відкрив процес «вулканізації (отримання гуми новим способом), був тим самим людиною, в честь якого фірма отримала свою назву. Спочатку випускалися підприємством велосипедні шини і шини для екіпажів, накладки до кінським подковам, ущільнювальні кільця для консервування, виготовлялися навіть фішки, призначені для покеру.

Торговий знак компанії, який вибрав Френк Сейберлинг, виглядає, як нога бога Меркурія. Він досі є обов'язковою частиною логотипу Goodyear. Сейберлинг в 1901 році запропонував свої шини Генрі Форду для його гоночного автомобіля. І вони, в результаті, стали учасниками автомобільних гонок вже на початку XX століття. Через два роки Френк запатентував свій винахід — першу безкамерну автомобільну шину. Для компанії Ford, що першою почала масове виробництво автомобілів, Goodyear в 1908 році почала виготовляти автомобільні шини (для моделі Ford Т).

Перша шина, призначена для їзди по бездоріжжю, назва якої Rut-Proof, була випущена в 1921 році. Першу в світі всесезонну гуму, у якій протектор мав гоночний малюнок, представили трохи пізніше. Орієнтовно її призначали для пасажирського транспорту. Шина Lifeguard, що з'явилася на ринку в 1934 році, володіла посиленою стійкістю на дорозі, наприклад, якщо раптом відбувався розрив покришки.

Розробку і випробування шини з синтетичного матеріалу, майже ідентичного натуральної гуми, компанія Goodyear починає в тридцяті роки. Фабрика Goodyear, побудована в 1939 році стала займатися виготовленням формованою гумової продукції. Ставши провідною компанією, яка освоїла виробництво синтетичної гуми, Goodyear стала до того ж найбільшим виробником полибутадиеновой гуми.

Стрімко зростає число моделей шин Goodyear, ширше ставати область їх застосування. Найбільші шини в світі (висота їх — 11 ½ футів) випускаються для гігантських екскаваторів. У 70-ті роки компанією представлена всесезонна радіальна шина Tiempo. Нова партія високошвидкісних шин, випущених в наступному десятилітті під назвою Eagle, розповсюдилася дуже широко. Свій черговий ювілей з випуску трьохмільярдної шини компанія відзначила в 1983 році!

Величезна кількість новинок було випущено під маркою Goodyear в 90-ті роки. Зокрема, можна відзначити шину Infinitred, яка має довічну гарантію на протектор! Нова революційна технологія продовженої мобільності використовувалася в шинах Goodyear GS-C EMT. Шини UltraGrip 6 і HydraGrip випущені компанією Goodyear в 2004 році. На різних поверхнях вони мають поліпшені показники контролю, безпеки, керованості та зчеплення.

Інновації і революційні технології говорять самі за себе, споживачі, практично кожен рік, чекають від Goodyear щось нове. Так, шини Excellence, що вийшли в 2005 році, стали гарантом більш безпечного водіння, по керованості і комфорту вони мають чудові характеристики. Компанією Goodyear була представлена високошвидкісна шина моделі Eagle F1 Asymmetric, а також покришки OptiGrip, що мають особливу технологію «розумного зносу».

Шини EfficientGrip, випущені компанією в 2009 році, дозволяють зменшити витрату палива, не завдаючи при цьому шкоди характеристикам безпеки. Оголошення про те, що з відновлюваної маси компанія Goodyear вирішила розробляти інноваційну шину, було озвучено в 2010 році. Отже, марка Goodyear може пишатися своєю історією, якій вже більше ста років, своїми технологічними проектами, яких реалізовано тисячі, своїми відкриттями, які були успішні. Goodyear сьогодні – це найбільша компанія з виробництва шин у світі!

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.