Історія саке

23 Січ., 2014 - Автор: Олег Васильєв

Що з себе являє напій саке, відомо практично всім. Багато вважають, що це різновид горілки, приготовленої з рису. Однак, це не так. Насправді, саке не тільки не горілка, це окремий напрямок алкогольних напоїв.

Історія саке налічує не одну сотню років і бере свій початок, звичайно ж, в Японії. Справжнє назва напою — «нихонсю». А відоме нам слово «саке» — це місцевий японський жаргон, на зразок того, як у Росії горілка може називатися «біленька» або «гірка». Але, так як у світі прижилося більше назву «саке», напій і стали продавати під цим найменуванням.

Виготовляють алкогольний напій шляхом ферментації рису або за допомогою бродіння. Оскільки у виробництві застосовується процес пастеризації, а не перегонки, то напій можна віднести скоріше до категорії пива ніж горілки. Причому в саке відбувається незвичайне бродіння, його називають спеціальним терміном — плесневая ферментація, що більш правильно.

В історії саке зафіксований цікавий факт про те, що раніше існував традиційний спосіб для виготовлення напою, що має свою специфічну особливість: для прискорення процесу бродіння необхідно було пережувати зерна рису в роті і виплюнути їх в ємність. Так робили ще два тисячоліття тому майстри з приготування саке.

Сам рецепт напою не придумали жителі Японії, вони лише взяли за основу принципи приготування рисового пива в Китаї, доповнивши їх, щоб саке стало більш міцним і відрізнялося своїм особливим смаком.

Перший в історії саке призначався тільки для імператорів і монархів. Серед простих жителів він поширився лише в X столітті. Для масового виробництва стали застосовувати пліснявий гриб кодзі, який позбавив японців від необхідності пережовувати зерна рису для напою, і до того ж зробив процес більш гігієнічним. З XVII століття починається експорт саке в європейські країни.

Є думка про те, що саке п'ється теплим. І правда, можна і так. Проте, японська прислів'я говорить: «Хороший саке пий холодним. Поганий – теплим». Таким чином, підігріте саке вважається напоєм не дуже хорошої якості, що хочуть приховати.

Цікаво, що в Японії саке стали віддавати перевагу іншим європейським алкогольних напоїв. Всіх більше рисова «горілка» користується попитом у Франції та Сполучених Штатах.

3000 - 1000 до н. е.


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.