Історія пудри

12 Квіт, 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Пудру сьогодні можна знайти в косметичці будь-якої жінки, навіть якщо та не захоплюється декоративною косметикою. Просто скориставшись цим засобом можна швидко замаскувати всі дефекти шкіри. Історія пудри починається ще з давніх часів. Чомусь вважається, що першими, хто почав використовувати пудру, були стародавні єгиптяни. Хоча, насправді, народи різних куточків світу використовували її для відлякування злих духів.

До пудрі вдавалися, щоб приховати або, навпаки, показати своє соціальне становище. Її використання вважалася ознакою приналежності до вищого класу. Адже символом аристократичного стану була саме бліда шкіра. І доказ цьому – високі стакани-пудрениці, знайдені археологами під час розкопок.

Єгиптянки робили пудру з білої глини, яку вони спочатку сушили, а потім розтирали в порошок. Клеопатрі ж це засіб замінювали екскременти крокодила. Жінки Риму пудру виготовляли з суміші крейди і свинцевих білил. Більш дорогим задоволенням була суміш з пшеничного чи бобової муки. А більш дешевий і доступний варіант пудри – це маски, у складі яких були ячмінне тісто і яйце. З моди пудра вийшла в Середньовіччі, тоді нею користувалися лише актори і повії.

Новий етап популярності в історії пудри починається з XVII століття. Жінки стали користуватися нею, щоб приховати свій вік. Але пік популярності до пудрі приходить, коли при владі знаходиться Людовик XV. У той час пудрили навіть величезні перуки, введені в моду маркізою де Помпадур.

В цілях економії пудри, її не змивали тижнями. В ті часи краса була важливіше гігієни. Орієнтуючись на західні віяння, Петро I сприяв появі пудри на Русі. Але знову повернулася в моду природність, змусила пудру здати свої позиції.

Тільки завдяки акторам пудра знову стає модною вже в XX столітті. Революційні зміни відбулися в косметичній індустрії за кілька декад. Англійською фірмою «Laughton Sons» в 1923 році було розпочато виробництво пудри зі спонжем в компактній упаковці. Макс Фактор – голлівудський візажист налагодив виробництво пудри з тональною основою, яку можна було використовувати повсякденно. Продукт отримав назву «Пен Кейк». Найдешевшу пудру винайшла Хелена Рубінштейн. А на початку 40-х років Елізабет Арден налагодила виробництво пудри та інших продуктів макіяжу.

3000 - 1000 до н. е.


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.