Історія походження кефіру

25 Січ, 2014 - Автор: Іван Саторин

Історія про те, як виник цей кисломолочний продукт, здається досить незвичайним. Вважається, що Кавказький хребет, вірніше його північний схил, і є батьківщина кефірних грибків, цих жовтуватих горошин. Місцеві жителі дали їм назву — «Пшоно Пророка», а в деяких селах їх називали — «зерна Магомета». Згідно з легендою, Магомет сам приніс ці горошини в дар горців. Він і навчив їх застосовувати ці горошини для приготування особливого продукту. Ось тільки горянам було заборонено дарувати «зерна Магомета» іновірців.

Жителі Кавказу – володарі кефірних грибків, часто стали готувати напій, який вважався божественним. У різних регіонах він називався по-своєму. Десь-кеп, кому більше подобалося – кхагу, а комусь-чыппэ. Проходили століття, а рецепт приготування продукту не змінювався. Як і раніше, молоко наливали в бурдюк (надалі стали застосовувати глиняний посуд), туди ж додавали і грибки. Для прискорення процесу бродіння ємність залишали на дорозі для того, щоб перехожі штовхали його ногами.

Однозначних відомостей про походження кефіру в Росії немає. Згідно однієї версії, російський лікар отримав дорогоцінну закваску (у вигляді подарунка в 1866 році) від одного чеченця. За іншою ж версією, в Москву кефір потрапив в 1908 році з околиць Кисловодська. І доставила його Ірина Сахарова – помічниця молокозаводчика Бландова. Дівчина примітна своєю красою і безстрашністю була відправлена Бландовым до князя Бек-Мирзі Байчарову (постачальнику місцевої сироварні), щоб умовити його про продаж грибків. Одурманений красою Ірини, князь готовий був поступитися їй, але зволікав з рішенням, боячись порушити заборона пророка. Син Бек-Мірзи, закохавшись в Ірину, викрадає її. У момент пропозиції їй руки і серця з'являється поліція. Молодому князеві загрожує суд. І ось тоді князь Бек-Мерза Байчаров пропонує постраждалої компенсацію у вигляді грибків (10 фунтів). Так фірма Бландова завдяки цим подіям через деякий час змогла почати випуск кефіру.

Доведено, що у складі мікрофлори кефірного грибка містяться такі мікроорганізми, дріжджі, оцтові бактерії, молочнокислі палички, стрептококи і ароматобразующіе речовини. Приготування кефіру сприяють два основних процеси: бродіння спиртове і кисломолочне бродіння. Втративши свою недоступність, «пшоно Пророка» так і залишилося загадкою для всіх. Вчені так і не змогли вивести кефірний грибок штучним шляхом.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.