Історія плазмових телевізорів

9 Черв, 2014 - Автор: Андрій Рибін

Ви здивуєтеся, але історія плазмових телевізорів починається рівно півстоліття тому. Винахід нового телевізора – можна вважати заслугою професора американського Університету р. Іллінойс Дональда Битцера і Гіна Слоттоу, якими був створений перший дослідний зразок плазмового телевізора. Сталося це в липні 1964 року. Пізніше до роботи двох винахідників приєднався Роберт Вільсон – аспірант того ж університету. Але успішно розвиватися плазмові телевізори стали не відразу, а лише після того, як у світі вже з'явилися цифрові технології.

Дослідження плазмових властивостей – ось над чим працювали в той час винахідники нового телевізора. Альтернативною заміною електронно-променевого телебачення, принцип побудови якого був заснований на променевій трубці, стало плазмове телебачення. Весь час миготливе зображення добре передавало відеокадри, але набагато гірше — комп'ютерну графіку.

Саме Дональд Битцер став засновником нового проекту, а допомагали йому Роберт Вільсон і Гін Слоттоу. В результаті проведених робіт їм вдалося створити першу в історії модель плазмового телевізора з єдиною осередком. Аналоги цього винаходу в наш час мають мільйони таких осередків. Телекомпанії після 1964 року вирішили використовувати плазмові телевізори як можливу заміну телевізорів, які мають електронно-променеві трубки.

Винаходом 1999 року є плазмовий телевізор, у якого екран діагоналлю в 60 дюймів. Розроблений для Panasonic і Matsushita. Він об'єднав дозвіл і розмір, які потрібні для HDTV, зробивши телевізори тонше. Свою популярність «плазми» знайшли не відразу, часу на їх впровадження було затрачено досить багато. Сьогодні на частку плазмових телевізорів припадає не більше 7% ринку. Поява рідкокристалічних моніторів дало новий напрямок для створення телевізорів, що для «плазми» виключило будь-яке подальше комерційне розвиток.

1960


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.