Історія парфумів «Червона Москва»

26 Травень, 2014 - Автор: Яна Шелякіна

По своїм якостям, оригінальності і тонкощі «головні» парфуми СРСР нітрохи не поступалися французьким, саме тому, а не тому, що не було інших, вони виявилися справді культовими. Такими вони і були насправді. Правда, аромату, багато років є візитною карткою Росії, вже виповнилося 100 років, і назва його було зовсім інше: «Сад імператриці» («Улюблений букет імператриці» — ще один варіант).

Історія парфумів «Червона Москва» починається з 1913 року, вони були подарунком для Олександри Федорівни (в той рік династії Романових виконувалося 300 років). Місцем їх виготовлення була фабрика «Імперія Брокара» (пізніше «Нова зоря»), яку заснував француз Генріх Брокар в 1861 році.

Власне ним, став, через кілька років, для княгині Марії Олександрівни головним постачальником духів, і була відкрита російська сторінка в історії світової парфумерії. Приїзд великої княгині до Москви і зустріч її з парфумером вирішили долю духів, що виготовляються на його фабриці.

Нові парфуми справили фурор спочатку в Москві, потім у Росії, а слідом і в Європі. «Імператорські» духи почали експортувати, а найдосвідченіші французи «ганялися» за ними. Дивне поєднання бергамота, неролі і коріандру в початковій ноті, сила і чуттєвість ароматів троянди, іланг-ілангу, жасмину, слідом за якими вився запахущий «шлейф» з ваніліну, ірису, бобів тоніка..., вражали французів.

Поява в Росії людей, бажаючих побудувати новий світ, внесло свої зміни в історію духів «Червона Москва» і російської парфумерії в цілому. Так, в 1922 році у фабрики «Імперія Брокара» з'являється нова назва — «Нова зоря», а в 1925 році духи були перейменовані у відому нам «Червону Москву».

На щастя, формула залишилася колишньою, так як парфумерів серед більшовиків не було. Аромат парфумів, такий глибокий і обволікаючий, виявився сильнішим, ніж всі революції і війни з їх переворотами. Змінилася тільки упаковка, колір коробки «Червоної Москви» став червоно-білий і не змінюється вже з 1925 року. «Сад імператриці» пройшов 100-літній шлях і виявився безсмертним!

1910


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.