Історія настільної гри «Монополія»

28 Січ, 2013 - Автор: Яна Шелякіна

Сьогодні «Монополія» є традиційною настільною грою для більш півтора мільйонів любителів розважити себе і своїх гостей цікавим заняттям будинку або навіть на роботі. Вона дає можливість приміряти на себе образ успішного бізнесмена, вибудовувати стратегії і отримувати великі доходи у світі гри. Є навіть спеціальні змагання та чемпіонати з «Монополії», які дозволяють переможцям отримати абсолютно реальні чималі грошові винагороди.

Основною метою гри є в умовах ринку зберегти і розвинути наявний капітал, шляхом певних покрокових стратегічних дій.

Історія Монополії починається в США в період Великої Депресії. Її автором і творцем вважається, в той час безробітний, Чарльз Дерроу, який таким чином хотів втілити мрію стати багатим. Використовуючи будь-який шанс для заробітку в 1934 році він презентував гру американської компанії «Паркер Бразерс» з пропозицією її масового випуску для покупців. Але тоді «Паркер Бразерс» не оцінила ідею Дерроу, причому ще вказали на цілих «52 помилки дизайну настільних розваг» і дали негативну відповідь творцеві.

Але, на наше щастя Чарльз і не думав здаватися так просто, а вирішив сам налагодити виробництво «Монополії» для продажу в одному з великих магазинів у Філадельфії. Протягом одного року новоспечений підприємець зміг виготовити і реалізувати понад 5000 зразків гри. «Монополія» швидко стала популярною грою, завоювавши серця і допитливі розуми громадян, оскільки вона була, як кажуть, на злобу дня з-за навколишнім всіх бідності та злиднів. Вже в 1935 році Чарльз Дерроу знову прийшов у компанію «Паркер Бразерс», де його сприймали вже абсолютно інакше, ніж рік тому, після чого «Монополія» стала самою продаваною грою і завоювала всю Америку.

Історія «Монополії» в СРСР бере початок у 80-ті роки XX століття. Не дивлячись на те, що ідея капіталізму в той час була чужорідною радянському соціалістичному народу, тим не менш, вона сподобалася людям і швидко набрала популярність. Швидше за все, це закладено в сутності самої людини, в прагненні до багатства, що і давала відчути «Монополія», хоч і у віртуальному форматі. Та й виготовлення настільної гри не становило особливих труднощів. Люди пристосувалися і стали робити її самостійно, малюючи і вирізаючи з звичайного паперу картки, гроші і навіть ігрове поле. Масове виробництво ігри в СРСР почалося лише в 1988 році фірмою «Петропан», але називалася вона вже не «Монополія», а «Менеджер».

Зараз мало у кого є «Монополія» в натуральному паперовому вигляді, тепер у неї грають в інтернеті або на електронних гаджетах, що абсолютно закономірно в сучасному світі комп'ютерних технологій.

1930


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.