Історія матрьошки

29 Січ, 2013 - Автор: Іван Саторин

Одним з головних символів, з яким асоціюють нашу країну є староруське дерев'яна лялька, відома під назвою Матрьошка. Спочатку, матрьошка не була сувенірною продукцією, але саме таким чином вона змогла досягти масштабного поширення не тільки в Росії, але і по всьому світу. У цій статті ми постараємося відповісти на питання: «Як з'явилася матрьошка?»

Не дивуйтеся, але існує ця іграшка не так давно. Насправді історія російської матрьошки починається лише з 1890 року. А ідея самої ляльки прийшла в Росію з Японії. Прабатьком нашої матрьошки вважається лисий старий мудрець Фукурума. Японці вигадали і спосіб приміщення декількох іграшок різних розмірів одна в іншу. У Росії старий мудрець з'явився завдяки Єлизаветі Мамонтової. Це дружина господаря московської майстерні іграшок «Дитяче виховання» Анатолія Мамонтова, яка привезла фігурку із закордонної поїздки.

Однак, ходять спори про першість у винаході цієї іграшки. Деякі вчені говорять про те, що до появи матрьошки, в Росії робили крашанки, які аналогічним чином могли складатися один в одного. Загалом, поки так і не прийнято жодного рішення з даного питання.

Якщо говорити про той факт, в якому є згода, то це те, що саме Мамонтові почали в Росії в кінці XIX століття просувати ідею про створення аналога японського мудреця. Для виготовлення були залучені тепер вже відомі нам люди. Це токарних справ майстер Василь Звездочкин, який з дерева зробив базу для майбутньої матрьошки. А також додав їй гарний знайомий нам малюнок, жіночий образ в російському вбранні, художник Сергій Малютін.

Матрьошка є дуже корисним атрибутом для розвитку логічного мислення у маленьких дітей, а також допомагає розробити моторику рук.

Назва «Матрьошка» походить від російського імені Мотря. У той час ім'я «Матрьошка» було загальним для всіх жінок, які працювали няньками, які виховують чужих дітей. Це і вплинуло у визначенні назви іграшки.

Серед російських сімей з дітьми лялька відразу стала дуже популярною і улюбленою іграшкою. Через рік в історії матрьошки сталася ще одна дуже важлива подія — держава прийняла на себе обов'язки з виготовлення цих ляльок. У місті Загорська були відкриті навчальні майстерні. У ті ж роки створили відому всім іграшку, яка була подобою матрьошки – Неваляшка. Тільки вона складалася з двох кульок, нижній з яких помістили важкий грузик, щоб іграшка при нахилі могла повертатися в своє звичайне положення. Цю дивну, на перший погляд, особливість ляльки оцінили не тільки діти, але і дорослі.

Популярність за кордоном, особливо в Європі, російська матрьошка знайшла до 1900 року. Вперше матрьошка з'явилася кордоном на Всесвітній виставці в Парижі. Після цього виробництво ляльок не зупинялося. Тепер ми можемо побачити образ матрьошки навіть у съедобном варіанті, з шоколаду. Сьогодні малюнок на цих іграшках стає більш різноманітним. Наприклад, можна купити собі або подарувати матрьошку з намальованим на ній президентом любої країни, або який-небудь знаменитої персоною, співаком, актрисою або політиком. У Росії створено навіть музеї, в яких можна докладно дізнатися історію матрьошок і подивитися на величезне різноманіття видів цих ляльок, а також малюнків, якими їх розписували.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.