Історія ляльки Барбі

24 Січ, 2014 - Автор: Яна Шелякіна

Важко уявити, але історія створення ляльки Барбі налічує вже більше півстоліття. Сімейна пара Еліот і Рут Хендлер у 1959 році розробили і випустили першу ляльку, яка стала з часом культової. Нова іграшка істотно відрізнялася від всіх, які були раніше представлені на ринку. Почнемо з того, що лялька була не маленького пупса, а дорослу дівчину – білявку в чорно-білому купальнику. Це не дивно, так як прообразом Барбі стала героїня еротичних коміксів Ліллі.

Нова лялька перевернула розуміння того, якою повинна бути дитяча іграшка. Цілком очевидно, що створення ляльки Барбі викликало досить бурхливу і неоднозначну реакцію громадськості. Особливо багато суперечок виникло навколо фігури нової ляльки. Якщо її пропорційно збільшити до розмірів людини, то її зростання становив би приблизно 1,7 м, а вага трохи більше 50 кг. Параметри Барбі: 99-45-84. Багато дівчат, вважаючи ляльку еталоном жіночої краси, готові були на все, щоб наблизитися до настільки бажаним ідеальним формам. В результаті деякі особливо фанатичні представниці жіночої статі страждали анорексією, а інші просто не залишали кабінетів пластичних хірургів. Подібні випадки змусили виробників змінити пропорції ляльки і наблизити їх до більш реальних параметрів. Останній раз творці ляльки Барбі зменшили обсяг її грудей.

Однак не пропорції Барбі стали основною причиною негативної реакції громадськості. Багато хто вважав, що така лялька не може позитивно впливати на розвиток дітей. З нею ніяк не можна було пограти в «дочки-матері» — гру, яка сприяє розвитку у дітей материнських почуттів. Барбі швидше пропагувала не сімейні цінності, а веселу і вільне життя з безліччю нарядів. Дівчатам хотілося придбати для улюбленої іграшки якомога більше одягу, друзів, чоловіка. Іншими словами лялька являла собою таку собі сучасну принцесу, у якої замість замка – будинок, а замість карети – машина останньої моделі. За Барбі закріпився образ блондинки з не дуже високими інтелектуальними здібностями і моральними принципами, ніж були стурбовані батьки.

З плином часу змінювався і образ ляльки Барбі, продиктований новими віяннями в житті людей. Барбі 60-х років танцювала твіст, у 70-х була зіркою диско, а в 80-х створила свою рок-групу. Таким чином, лялька була завжди сучасною і прогресивною дівчиною. Змінювався і зовнішній її вигляд – довжина і колір волосся, одяг. Барбі приміряла на себе абсолютно несподівані образи — лікаря, рок-зірки, кандидата в президенти, льотчика, пожежного і навіть Мерилін Монро.

Лялька Барбі на протязі всієї своєї історії, завдяки вбранням і захопленням, відображала сучасність, ставала символом певного періоду часу.

1950


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.