Історія ложки

28 Квіт, 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Історія створення такого корисного приладу як ложка почалася ще в часи неоліту. Тоді для цього бралися будь-які матеріали, будь то рогу, кістки, раковини, горіхова шкаралупа, дерево. Навчившись плавити метали, люди стали робити ложки і з них. Приблизно за 3 тисячі років до нашої ери їх виготовляли з обпаленої глини. Так, відомо, що древні єгиптяни використовували переважно ложки з бронзи, а жителі Еллади – з срібла.

Коли саме на Русі стали використовувати цей прилад невідомо, але встановлено, що першу срібну ложку відлили для Володимира Красне Сонечко в 998 році. Цікавий той факт, що європейці почали застосовувати ложки на кілька століть пізніше, вважаючи за краще споживати їжу руками.

За всю історію ложки її форма всіляко змінювалася, однак, в будові завжди присутні три основні частини: черпало (хлебало) для збору та перенесення, тримало, призначене для управління ложкою і перемичка, що з'єднує перше і друге.

Приблизно до середини XVII століття ложки робили з коротким держалом. З поширенням ж моди на жабо воно удлинилось в кілька разів. А ось до кінця XIX століття тримало стало більш широким і плоским, щоб можна було його утримувати трьома пальцями. Мода на каву і чай призвела до появи ложок маленького розміру.

Є кілька різновидів ложок: чайна, десертна, десертна, іноді зустрічаються спеціальні ложки-щипці. Для салатів використовується велика салатна ложка або її аналог з прорізами, щоб надлишки масла або лимонного соку могли через неї стікати назад у тарілку. Для вживання супів, наприклад, борщу, застосовують глибоку сметанную ложку, схожу на невеликий ополоник. А для овочів і соусів використовують велику ложку, яка глибше звичайної для того, щоб не капнути повз і не забруднити стіл.

Сьогодні основними матеріалами для виготовлення столових приладів, в тому числі і ложок, є нержавіюча сталь, іноді з покриттям із золота і срібла на локальних ділянках, алюміній і пластмасу. А от дерев'яні ложки в побуті вже майже не зустрічаються, вони більше використовуються як елемент декору.

На нашому сайті ви так само можете дізнатися історію вилки.

5000 — 3000 до н. е ..


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.