Історія лаку для нігтів

17 Бер, 2014 - Автор: Яна Шелякіна

Багато сучасні жінки не мислять себе без манікюру, ось тільки мало хто знає, що історія лаку для нігтів, без якого він неможливий, налічує вже не одне тисячоліття. Щось на зразок лаку виготовляли ще в часи етруської цивілізації в IX-VIII століттях до нашої ери.

У різний час стародавні цивілізації використовували для створення лаку різні природні матеріали. Стародавні єгиптяни, наприклад, робили його з природних смол (бурштину), а в Китаї — з соку лакового дерева ще в II тисячолітті до нашої ери. У VIII столітті лаки виготовляли на основі різних рослинних олій: горіхового, лляного, конопляного.

Розповідаючи про історію створення лаку для нігтів, не можна не згадати про епоху китайської династії Мін (XIV-XVII століття). Довгі нігті входять в моду саме в цей період. Вони були свідченням того, що людина з таким манікюром належить до вищого суспільства. Жінки відрощували нігті до двадцяти п'яти сантиметрів у довжину. Це доводило, що їм не доводиться займатися ручною працею. Цікаво, що довгі нігті носили і чоловіки. Вважалося, що такий манікюр охороняє їх від зла, а також свідчить про мудрості і мужності. Природно, що довгі нігті покривали лаком. Спочатку було прийнято фарбувати їх в золотий або срібний колір, дещо пізніше ці кольори витіснили чорний і червоний. Саме в епоху династії Мін з'явилися і перші накладні нігті. У ході археологічних розкопок були знайдені наконечники, виготовлені з дорогоцінних металів.

Звичайно, лак для нігтів в сьогоднішньому розумінні з'явився значно пізніше, лише на початку XX століття. Винахідником лаку для нігтів вважається підприємець Чарльз Ревсон. Будучи канадцем за походженням, Чарльз ще в дитинстві емігрував у Сполучені Штати, де і заснував знамениту компанію «Revlon». У 30-х роках XX століття Ревсон створив перший лак для нігтів, який не змивався водою. Дебютна колекція таких кольорових лаків вийшла в світ у 1933 році. Саме Ревсон зробив революцію в манікюрному мистецтві. До цього часу проводилися тільки прозорі лаки, які використовувалися для полірування нігтів.

X — V ст. до н. е.


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.