Історія кубика Рубіка

9 Січ, 2014 - Автор: Яна Шелякіна

Історія створення знаменитого кубика Рубіка бере свій початок в недалекому 1974 році. Її творцем є угорський викладач архітектори Ерне Рубік, іменем якого і названо іграшка. Достовірно відомо, що в даний час кубик Рубіка – найпопулярніша у світі гра-головоломка, яка підкорила серця багатьох людей.

На сьогоднішній день виготовлено та продано більше 350 мільйонів кубиків Рубіка. Якщо кожен з випущених кубиків збудувати один за одним, то вийде шлях довжиною від Південного до Північного Полюса!

У самій Угорщині та деяких інших країнах кубик носить інше позначення. Його називають «Магічний кубик». Всі права на головоломку Ерне Рубік передав англійської компанії Seven Towns Ltd, якою керує один Рубика Тому Кремер.

Що ж у цій іграшці такого, чим вона змогла підкорити всіх? Насправді вся суть полягає в одночасній простоти і складності головоломки. В історії кубика Рубіка чітко простежуються два напрямки.

Хтось збирає кубик на швидкість. Є навіть змагання з цього роду заняття, які носять назву спидкубинг (speedcubing). Світовим рекордсменом є шістнадцятирічний австралієць Фелікс Земдегсу, який зміг правильно зібрати кубик за неймовірно малу кількість часу — 5,66 секунди!

Інші люди використовують кубик Рубіка інакше. В їх завдання входить зібрати головоломку за мінімальну кількість зроблених ходів (пересувань граней), так званий «алгоритм Бога». У 2010 році компанія Google за допомогою кількох ентузіастів змогла розрахувати число Бога. Виявилося, що головоломка може бути вирішена при будь вихідної комбінації не більше ніж за 20 ходів.

Популярність головоломки в СРСР теж залишила слід в історії кубика Рубіка. Він користувався величезним попитом, і кожен намагався обов'язково придбати цю гру для себе або своїх близьких. В СРСР було налагоджено власне виробництво головоломки. Однак, кубики радянського виробництва були не так зручні, як угорські і служили набагато менший термін.

У Радянському Союзі також проводилися змагання з кубиками Рубіка. І навіть намагалися передавати техніку правильних алгоритмів зі складання головоломки, причому частіше усно, оскільки на папері це зробити досить складно. Ті, хто міг зібрати кубик, та ще й швидко, вважалися ерудитами. Хоча для цього потрібно було всього лише знати особливе правило. Але хто не знав алгоритмів складання, також міг видати правильний результат, механічно перебираючи комбінації головоломки.

Хоча Ерне Рубік створив ще багато різних головоломок і бере участь у розробці комп'ютерних ігор, його ім'я прославилося лише в історії кубика Рубіка.

1970


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.