Історія кросівок Nike

8 Черв, 2014 - Автор: Олег Васильєв

Фірма «Nike» була заснована не так давно, кілька десятиліть тому, Філом Найтом. Спочатку назва фірми звучало як «Blue Ribbon» (Блю Ріббон), профіль її діяльності був — перепродаж дорогих японських кросівок – «тигрів». Через деякий час фірма Найта стала виробляти власні моделі. За пропозицією одного з колег, прийняли рішення назвати кросівки ім'ям грецької богині Ніки, яка уособлювала собою перемогу. Студентом Портлендського художнього училища був створений логотип Nike (всього чотири літери) та емблема з крильцями, які компанія купила у нього за 35 доларів.

Вийти на широку арену бізнесу компанія змогла через кілька років, після перемоги у впертій боротьбі. Так як сам Найт був бігуном-аматором, то він швидко зрозумів, що витає в повітрі тенденція до такого буму, як біг підтюпцем, викличе великий попит на кросівки більш екзотичні, створені спеціально для бігу. Він вирішив випробувати повітряні туфлі Руді (туфлі, з повітряної устілкою, слугував амортизатором жорсткого удару при зіткненні з грунтом, які Френк Руді разом з Бобом Богертом створили спеціально для бігу), надівши їх на одну з своїх пробіжок. Повітряна стінка цій взуття представляла собою повітряний мішок з тонкостінного поліуретану. Потенційні можливості даної взуття бігун оцінив відразу. Його висновок був такий, що поки повітря в кросівках є, прекрасне відчуття. Для перевірки прибутковості цієї ідеї Найт підписав угоду з Руді на шість місяців.

Для себе ж Найт виніс наступне, що повітряні прокладки непрактичні. Так, удар ноги при зіткненні з грунтом, вони знімають, однак при терті виникає нагрівання повітря, від чого кросівки стають незручними і з'являються мозолі на ногах. Філл запропонував виготовити надувну прокладку, і розмістити її між ногою бігуна і звичайної підошвою. Стало набагато краще і підприємці приступили до випуску серійної продукції. Новим кросівкам дали назву «Tailwind» (Попутний вітер), і вони увійшли в історію компанії «Nike». При їх появі у продажу, виникла проблема з ціною, так як вартість пари кросівок була 50 доларів дорожче, ніж у кросівок конкурентів. До того ж, надто дорога підошва швидко зношувалися, і це викликало обурення у покупців.

Однак переваги кросівок відразу оцінили професіонали. Від багатьох дефектів взуття з часом вдалося позбутися. Для створення реклами кросівок у серпні 1984 року був підписаний договір з Майклом Джорданом. Але якщо говорити чесно, то контракт з цим молодим баскетболістом був укладений Найтом заради економії грошей: професіоналам довелося б платити набагато більше.

Фірмою була обрана особлива кольорова гама для реклами кросівок: поєднання чорного і червоного. Настільки помітний і яскравий дизайн викликав невдоволення у представника НБА Девіда Штерна, який пригрозив Джордану штрафом у 1000 доларів, якщо той не припинить носити кросівки, порушують командну уніформу. Проте Джордана це анітрохи не злякало, на його ногах під час гри, як і раніше, були кросівки «Nike». Юрба ревла від захвату, а преса продовжувала висловлювати свої обурення.

Зрозуміло, на цьому історія кросівок Nike не закінчується, і ми зараз є свідками того, як компанія «Nike» розвивається і випускає нові моделі спортивного взуття.

1980


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.