Історія кинджала

20 Травень, 2014 - Автор: Олександр Іванов

Давним-давно, коли людина стала вчитися обробляти камінь, і почалася історія кинджала. Воїни різних племен, беручи участь у сутичках і боях, швидко зрозуміли, що при нанесенні противнику коле удару, можна легко вбити або поранити його. У різних частинах світу кинджал («хандшар» від арабського) був створений, як найпростіше холодне колюча зброя. Його можна було закріплювати, як наконечник списа на ратищі.

Чудові знахідки VII – VIII століть до нашої ери, були виявлені в ході розкопок у Луристане, західної історичної області Ірану. Кам'яні ножі були в їх числі, застосовували їх як колюча зброя, хоч і далеко недосконале. Кинджали з каменю археологи виявили в Скандинавії, Єгипті, Африці. Їх знаходили в шарах, вік яких дорівнює II тисячоліття до нашої ери. Довжиною єгипетські кинджали були 30-40 см, вони мали невеликий межа міцності. У ручку, зроблену з дерева або слонової кістки вставлялася задня частина клинка і потім прилипала. Сама рукоять була прикрашена різними сценами полювання і боїв. Для битв довгі клинки не годилися, очевидно, вони застосовувалися для ритуалів. Виготовляються в скандинавських країнах кам'яні кинджали вважалися в Європі найкращими. Їх клинки, якщо порівнювати з єгипетськими, були більш товсті і широкі.

Кинджали мали величезну популярність, і тому період з XVI по XVIII століття до нашої ери був названий шведськими вченими «Часом кинджалів» (DOLR-TID). Для виготовлення клинків використовували кремній жовтого, бурштинового або коричневого кольору і кварцит чорного, червоного, зеленого або білого відтінку. Найдавніші клинки з Скандинавії мали майже ромбовидну форму. Лише Один гострий кінець злегка сглаживался, щоб краще з'єднався з руків'ям. Вважається, що найбільш досконалі екземпляри були зроблені в XVI столітті до нашої ери. Ацтеки, що жили на Американському континенті в Мексиці, для виготовлення своїх кинджалів використовували чорний або темно-зелений обсидіан, а рукоять прикрашали складними візерунками.

3000 - 1000 до н. е.


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.