Історія каблука

30 Травень, 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Історія каблука, який раніше носив назву котурн, бере свій початок у Стародавній Греції. Це були сандалі з товстою підошвою, які носили актори, щоб здаватися вище.

Пройти за європейськими вулицями в середні століття було справжнім випробуванням, так як навколо були потоки нечистот. У зв'язку з цим придумали спеціальні башмаки, які одягалися поверх звичайного взуття, що дозволяло зберегти ноги в чистоті. Щось схоже було й на Сході, там подібну взуття називали кабкаб і використовували в лазні, щоб уберегти ступні від опіків. У Венеції XV столітті також була поширена взуття на платформі, висота якої іноді сягала двадцяти сантиметрів.

Найстаріші підбори в історії датовані XIV століттям. Цікаво, що вони не були частиною підошви, а просто ставилися під п'яту. У той час улюбленим заняттям заможних людей було полювання. Для них і була створена взуття з каблуком, яка не дозволяла нозі зісковзувати з стремена під час верхової їзди.

На Русі в цей час теж вже носили каблук. Його виготовляли з дерева, прикріплювали до підошви і зверху обшивали шкірою. Двома століттями пізніше з'являється каблук, який представляв собою кілька шарів шкіри, закріплених залізною скобою. Невелика підківка служила в якості набійки. Звичайно, супінатор тоді ще не придумали, та й взуття була однакова для обох ніг. Тому для того, щоб ходити в ній, було потрібне особливе вміння.

Тепер давайте розберемося в етимології слова «каблук». Воно прийшло з тюркської мови і означає «п'ятка». У XVII столітті жінки стали носити взуття на підборах, тому що в них вони виглядали більш велично і привабливо. В ті часи такий вчинок пані можна розглядати як жертву, так як ходити в такому взутті було практично неможливо. Висота каблука становила двадцять сантиметрів, а спирався жінка при цьому виключно на шкарпетки.

Причому підбори переважно фарбували в чорний колір. Взуття з червоними підборами була ознакою приналежності її до аристократії. У Франції в XVII — XVIII століттях модників часто називали «пан червоний каблук».

Звичайно, за всю історію підборів їх форма і висота багато разів змінювалася. Наприклад, в XVIII столітті широке поширення отримав так званий «французький каблук». Він візуально зменшував розмір стопи завдяки своїй увігнутою формою. Всім відома «шпилька» з'явилася лише в ХХ столітті. Набійки для каблука придумав Сальваторе Феррагамо — відомий італійський модельєр взуття. В його честь назвали музей взуття, відкритий у Флоренції в 1995 році. Ну, а знамениті туфлі з червоною підошвою створив Крістіан Лабутен.

XIV


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.