Історія «Кіндер-Сюрпризу»

25 Квіт, 2014 - Автор: Олег Васильєв

Говорячи про історію створення «Кіндер-Сюрпризу», обов'язково варто розповісти про те, як розвивалася велика італійська компанія Ферреро, що виробляє шоколадні вироби. Річний оборот фірми зараз становить понад 6 мільярдів євро, але таким гігантом вона стала не відразу. Коріння її історії йдуть глибоко в минуле сторіччя, в сорокові роки, коли весь світ розбурхувала Друга світова війна.

П'єтро Ферреро був першим засновником торгової лавки в місті Турін (Італія). Закладене їм справу дало поштовх до подальшого розвитку фірми, яка змогла подарувати світу смачні солодощі (драже «Тік-Так», шоколадна паста «Нутелла», яйце – «Кіндер-Сюрприз», цукерки «Рафаелло»). Варто відзначити, що починав цей бізнес батько Пьетро, який був власником невеликої булочної. Він і передав її у спадок своєму синові в 1930 році. Але П'єтро прагнув до більш цікавого і захоплюючого справі. І скоро звичайну булочну йому вдалося перетворити в магазин кондитерських виробів.

І ось тут-то Ферреро зумів розкрити свій талант. Як кондитеру, йому дуже подобалося експериментувати з продуктами, а допомагала йому у всьому — його дружина. Однак Друга світова війна змусила сімейну пару перебратися на північ Італії. У 1942 році в місті Альба подружжя знову відкрили кондитерську. Там вони продовжували свої експерименти, придумуючи все нові і нові солодкі страви.

На новому місці кондитерські вироби сім'ї Ферреро отримали оглушливий успіх, потім слух про них поширився по всій Італії. Ну, а з часом про смачні солодощі дізнався весь світ. У 1946 році в Альбі була відкрита перша фабрика Ферреро. За межі Італії компанія вийшла вже через 10 років, відкривши представництво в Німеччині.

А тепер про історію створення «Кіндер-Сюрпризу» — знаменитого смачного дитячого розваги. Ідею «іграшки в яйці» нової назвати не можна. Адже ще в довоєнні роки в СРСР дітям купували солодощі, які називали «шоколадними бомбами», всередині них, хлопці знаходили сердечка, дерев'яні матрьошки і інші дрібниці, якими вони були раді. До того ж в Італії є старовинна традиція — там до Великодня випікають тістечка, схожі на яєчко, а всередині нього поміщають невеликий сюрприз (монету або іграшку).

Син П'єтро – 24 річний Мікеле Ферреро, який став продовжувачем сімейного бізнесу, взяв цю традицію за основу. А так як він з дитинства відмовлявся пити молоко (не любив його), то його відвідала чудова думка: випускати дитячі кондитерські вироби, в яких вміст молока буде підвищено до 42 %. З цього часу і почала свій шлях серія дитячих кондитерських виробів «Кіндер».

Яйця з сюрпризом також було вирішено виготовляти з шоколаду «Кіндер». Виробляти їх почали в 1974 році з білого і молочного (двошарового) шоколаду. Начинкою була жовта пластикова капсула, яка мала форму цього яєчного жовтка. Сім'я Ферреро відразу ж запатентувала свій винахід. А ось ідея створити різноманітні іграшки, які можна помістити в пластмасове яйце, належить швейцарцеві Генрі Роту – індустріального дизайнера. Багато іграшки з серії «Кіндер-Сюрприз», особливо ранні — це його задуми.

Гігантська черга вишикувалася за шоколадними яйцями «Кіндер-Сюрприз» при їх першій появі на прилавках. Всього за одну годину була продана перша партія. Вміст «Кіндер-Сюрпризу» кинулися колекціонувати і дорослі, і діти. Ціна деяких іграшок, які розмальовують вручну, доходить до 500 доларів (якщо примірник особливо рідкісний). Відомий випадок, як на аукціоні еВау у 2007 році за колекцію з 90 000 іграшок віддали 30 тис. євро!

Вся дитяча продукція «Ferrero» випускається під маркою «Kinder». І тому в назві шоколадного яйця обов'язково присутнє слово «кіндер» (kinder). А ось слово «surprise» — друга частина назви, відповідає його аналогу, але лише тієї країни, де здійснюється його продаж. Так, наприклад, шоколадні яйця «Kinder Uberraschung» випускає Ферреро в Німеччині, «Kinder Sorpresa» — випускаються в Іспанії та Італії, «Kinder Surpresa» — в Бразилії і Португалії, «Kinderoverraskelse» — у Норвегії та Швейцарії, «Kinder Surprise» — в Англії, «Кіндер-Сюрприз» — у Росії. За 30 років існування Кіндер-Сюрпризу було продано близько 30 мільярдів шоколадних яєць.

1970


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.