Історія губної помади

21 Квіт, 2014 - Автор: Марія Саприкіна

Люди з давніх часів прагнули розфарбувати своє тіло різними кольорами. Згадайте, як у книжках зображують первісних людей – дуже часто з розмальованими обличчями. Вже тоді для розмальовки люди використовували жир в поєднанні з яким-небудь барвником. Залишки такої фарби, яка за складом нагадує губну помаду, були знайдені в результаті археологічних розкопок стародавніх поселень.

Історія губної помади бере свій початок в стародавніх цивілізаціях – Стародавньому Єгипті, Стародавній Греції і Стародавньому Римі. Красуні Стародавнього Єгипту прагнули візуально зменшити губи, для чого використовували темні і яскраві кольори. Єгиптян було прийнято навіть ховати з нафарбованими губами.

У Середні століття європейським жінкам про губній помаді довелося забути. Англійські закони дозволяли чоловікам навіть розлучатися зі своїми дружинами, якщо після весілля виявлялося, що жінка без косметики виглядає набагато гірше.

Історія губної помади продовжила свій розвиток лише з другої половини XVIII століття. Що дивно, застосовували це косметичний засіб зовсім не жінки, а чоловіки. Тоді губна помада виготовлялася виключно з натуральних компонентів. Жінки повернулися до використання помади лише на початку XX століття, причому першими її почали застосовувати жінки легкої поведінки.

На початку XIX століття на світовій виставці в Голландії була представлена косметична новинка — помада, основу якої становив оленячий жир. Це засіб довелося по душі відомої французької актриси Сари Бернар, а також тисячам інших жінок. Проте в сучасному вигляді губна помада з'явилася значно пізніше. Звична нам помада в тюбиках, яку сьогодні використовують мільйони сучасних жінок, з'явилася лише на початку XX століття в США. Можна без перебільшення сказати, що така помада знайдеться в сумочці будь-якої жінки.

Говорячи про використання губної помади в часи Радянського Союзу, потрібно сказати, що її вибір був більш ніж обмежений. У 60-х роках радянська промисловість випускала лише кілька відтінків помад, так що не дивно, що багато жінок мріяли про імпортної косметики.

3000 - 1000 до н. е.


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.