Історія губної гармошки

25 Травень, 2014 - Автор: Іван Саторин

Про губній гармошці можна сказати, що це компактний музичний інструмент, який доставляє радість багатьом людям у різних країнах. По суті це духовий орган західного зразка. Не всім її шанувальникам відомо, що східний духовий орган і є той безпосередній предок їх улюбленого інструмента, і не тільки його, але і всіх європейських язичкових інструментів.

Першу в історії губну гармошку в 1821 році створив Християн Фрідріх Людвіг Бушман. Він був німецьким годинниковим майстром. Його винаходом, яке він назвав «аура», була металева пластинка з п'ятнадцятьма отвори, які закривають сталевими язичками. Створюючи своє дітище, автор думав не про музичному інструменті, а скоріше про камертоне. Ноти в ньому розташовуються в хроматичному порядку, витягувалися вони виключно за допомогою видиху.

Але більш важлива конструкторська розробка на той період часу була запропонована майстром з прізвища Ріхтер з Богемії. У 1826 році їм був виготовлений зразок гармошки, яка мала 20 язичків і 10 отворів (роздільні для видиху і вдиху). Вони були встановлені в дерев'яному корпусі з кедра. Варіант настройки, запропонований Ріхтером, із застосуванням діатонічного звукоряду для всіх європейських інструментів, які отримали назву «Mundharmonika» або духовий орган, став стандартним.

У Північну Америку губну гармошку привіз Маттіас Хонер в 1862 р. Накладка, на якій зображено ім'я виробника, була маркетинговою знахідкою його фірми. Вже до року 1879 Хонеру вдавалося виготовляти в рік до 700 тисяч інструментів. До рубежу століття цифра випущеної ним продукції в рік дорівнювала 5 мільйонам одиниць!

На початку 20-х у США вперше в історії зроблені записи губної гармошки, хоча на плівці в німому кіно в 1894 році цей інструмент вже був зафіксований. Велика депресія в 30-е рр., а також Друга світова війна в сорокові роки стали причиною переселення жителів півдня на західне узбережжя та в північні штати. Завдяки цьому процесу міграції, маленький інструмент поширився по всій території США.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.