Історія грамофона

20 Січ, 2014 - Автор: Марія Саприкіна

Навряд чи хтось буде сперечатися з тим, що найдорожчим продуктом на сьогодні є інформація. Ще з давніх часів люди намагалися зберегти і передати її майбутнім поколінням. Спочатку це було доступно лише в усній формі. Інформацію передавали з вуст у вуста, проте за багато років вона перекручувалась й доходив до нащадків в дещо іншому вигляді. Складно переоцінити значення писемності, однак, минуло чимало років, поки у кожного з'явилася можливість навчитися читати і писати. Винахід фотоапаратів дало нам можливість зберігати картинки з життя. У даній статті ми розповімо про те, як люди навчилися записувати і відтворювати звук, а точніше про історію створення грамофона.

Попередником грамофона вважається фонограф, винайдений в 1877 році Томасом Едісоном. Він здавався чимось фантастичним, оскільки міг робити те, що до цього вважалося неможливим – записувати і відтворювати звук. Навряд чи Едісон до кінця уявляв, яким саме чином людство скористається його винаходом. Він бачив застосування фонографа в якості перших аудіокниг для незрячих людей, вважав, що їм можна замінити стенографісток і навіть використовувати як будильник. Але все це досить вузькі сфери його експлуатації. Проте доля розпорядилася інакше. Новий винахід – грамофон, створений на основі фонографа, використовувався зовсім для інших цілей, а саме для прослуховування музики.

Німецькому винахіднику Емілю Берлинеру попалася на очі стаття французького вченого Шарля Кро, в якій описувалося пристрій «палеофон». По суті це був той же фонограф. Кро не зміг втілити свою ідею в життя, оскільки не знайшов для цього спонсорів. У 1887 році Берлінер представив світові і запатентував новий пристрій для запису і відтворення звуку – грамофон. У порівнянні з фонографом, грамофон володів значними перевагами. Берлинеру вдалося зменшити спотворення звуку, а також збільшити гучність.

Винахід пристрою, здатного відтворювати досить хороша якість звуку сприяло створенню грамплатівки, яка, по суті, і стала першим носієм звуку. Широке поширення грамофон отримав у 1902 році, коли вийшла у світ грамплатівка з записом десяти пісень італійського тенора Енріко Карузо. Це був успіх, причому як для співака, так і для грамофона. Слухачі приходили в захват. Крім цього, Берлінер доклав руку і до створення музичної індустрії. Саме йому належить ідея виплати гонорару співакам і музикантам, які записували свою музику на грамплатівках.

Грамофон отримала масове визнання. Кожному хотілося мати у себе вдома це диво техніки. Пластинки передавалися з рук у руки. Випускалися грамофони на будь-який смак і гаманець — від недорогих, для масового споживання, до ексклюзивних розкішних апаратів з червоного дерева і чистого срібла. Історія грамофона знає пристрою, ціна яких доходила до декількох тисяч рублів – величезна на той час сума.

Сучасна людина навряд чи замислюється про те, що створення грамофона значною мірою сприяв розвитку популярної музики. Завдяки цьому винаходу вона увійшла в повсякденне життя більшості людей. Будучи великою любителькою музики, я не можу не відчувати почуття вдячності за це великий винахід.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.