Історія фену

13 Квіт, 2014 - Автор: Марія Саприкіна

Історія фену бере свій початок у першій половині XX століття. У 1900 році завдяки дортмундської фірмі «Санітас» (в Німеччині), вірніше її конструкторському бюро, світ дізнався про новий винахід – першому фені. З вигляду конструкція більше скидалася на велику консервну банку, у якої була дерев'яна ручка – з одного боку і прикріплена сталева трубка — з іншого. Дивлячись на прилад, можна було подумати, що це трохи деформована лійка. Розташований усередині конструкції двигун внутрішнього згоряння нагрівав сталеву спіраль, а що утворився гаряче повітря пропелер видував через сталеву трубку.

Фен, під час користування ним, необхідно було тримати від волосся на відстані, яке відповідало витягнутій руці. При більш близькому контакті могло виникнути мимовільне загоряння волосся, так як температура видувається повітря доходила до 90 градусів за Цельсієм! Вага ж самого фена досягав двох кілограм.

В історії назви «фена» є дані про те, що агрегат отримав його від найменування вітру, який несе з гір у долину сухе і тепле повітря. Але були й інші варіанти, які давали наступним модифікаціям апарату, призначеним для сушіння волосся («Бриз», «Лорелея» та ін), однак з усіх назв прижився тільки «фен». У тлумачному словнику німецької мови вже з 30-х років слово «фен» стало мати два значення: кліматичне і побутове.

Варто було дітище дортмундських винахідників – 39 марок, у ті часи це вважалося цілим статком, тоді як для відвідування самої розкішної перукарні потрібно не більше двох марок. І навіть не дивлячись на таку високу ціну, першу пробну партію (2,5 тис. штук) розкупили за лічені тижні.

Навіть маючи свої конструктивні дефекти, фен міг висушити волосся усього лише за якісь 5-10 хвилин. Адже для жінок того часу, коли практично у всіх були довгі волосся, актуальною проблемою було їх миття і сушіння. Раніше, ще до того, як з'явився перший фен, жінки вміли сушити волосся за допомогою спеціальних печей, у яких зверху була труба, розширюється до кінця. Були такі дами, які не боялися сунути мокру голову в духову шафу або для сушіння волосся використовували відкритий вогонь. Скільки жінок, прагнучи до краси, жертвували своїм волоссям, а може бути і життям, історія про це замовчує. Але фен з'явився як не можна до речі. Прилад з роками ставало все легше і менше, але в той же час могутніше і функціональніша.

1900


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.