Історія ескалатора

28 Травень, 2014 - Автор: Олександр Іванов

Слово ескалатор аналогічно слову елеватор, яке означає — «піднімає». Escalade французькою – це все одно, що «штурмова драбина». Ескалатором називається пристрій механічної дії, що має вигляд сходів, рухливі щаблі якого здатні переміщати людей між рівнями або поверхами. Історія ескалатора почалася в США з 1892 року.

Першим, хто зумів запатентувати винахід ескалатора, був Джессі Рено (15 березня 1892р.). Цей підьомний механізм в 1894 році встановили у парку Коні-Айленд міста Нью-Йорка. Це був свого роду аукціон для приїжджих. У першого американського ескалатора не було сходинок, це була гладка рухома доріжка, а люди переміщалися, сидячи на перилах». Сходинки замінювали встановлені поздовжні рифл, що з'являються з-під підлоги через певні проміжки в гребінці.

Трохи пізніше перший діючий ескалатор, винахідниками якого були Чарльз Зеебергер і компанія «Отіс», представили в Парижі на виставці в 1900 р. Він мав горизонтальні сходи, що виїжджають з-під вхідних майданчики, які їхали під огорожу, що знаходиться з іншого боку. Перший ескалатор компанії «Отіс» встановили в штаті Філадельфія, у магазині «Гімбел», де він прослужив до 1938 р.

У 1921 році з'явився перший в історії класичний ескалатор. Горизонтальні сходи, встановлені на ньому, мали поздовжні рельєфи. А для того щоб було зручніше пасажирам, зробили поручні, з рівною швидкістю рухаються паралельно сходами. Даний варіант має велику схожість з сучасним аналогом.

Роком появи перших ескалаторів в СРСР вважається 1935. «Сходи-чудесницу» (так називали цей підьомний механізм) встановили на чотирьох основних станціях московського метрополітену. Пристрої були виготовлені фінською фірмою «Kone».

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.