Історія «Докторської» ковбаси

26 Січ, 2014 - Автор: Олександр Іванов

Всі ми знаємо і любимо «Докторську» ковбасу, але багатьох людей мучить питання: «Чому ковбаса «Докторська»? Для того щоб знайти відповідь, простежимо за історією її створення. Цей продукт вже майже століття є одним з найбільш затребуваних.

У тридцятих роках минулого століття, у зв'язку з великим недоліком м'яса, в Радянському Союзі був побудований м'ясопереробний комбінат для виробництва ковбас. Зразком стало подібне підприємство в Чикаго. Там, серед інших, був створений продукт з підвищеним вмістом білка, ковбаса, призначенням якої була «поправка здоров'я» тих, хто довго страждав від голоду. Передбачалося, що цей сорт буде використовуватися для лікування в санаторно-профілактичних закладах.

По першому радянському державному стандарту (Дсту) в 100 кілограмах «Вареної ковбаси докторську вищого сорту» міститься: яйця або меланж — 3 кг, яловичина вищого сорту — 25 кг, коров'яче молоко знежирене чи сухе незбиране — 2 кг, свинина напівжирна — 70 кг. Також до складу «Докторської» ковбаси входили харчова кухонна сіль, декстроза або цукор, мелений кардамон або мускатний горіх.

В історії «Докторської» ковбаси є цікавий факт. В свій час її хотіли назвати «Сталінська». Правда, в тій політичній ситуації це могло викликати складності. Майже до кінця 50-х років ковбаси, які виготовлялися на різних м'ясокомбінатах, хоч і відрізнялися за якістю сировини, але чітко відповідали стандарту. Еталоном вважалася продукція Мікоянівські м'ясокомбінату. При цьому собівартість її була значно вище роздрібної ціни, а купити «Докторську» ковбасу можна було практично в будь-якому магазині.

У 60-ті роки через експериментів з кормами тварин ковбаса почала набувати різні додаткові й досить неприємні запахи. Так вона віддавала часом рибою або куркою, а іноді хімічними добривами. А в 70-ті роки змінилися Гости, і в «Докторську» ковбасу було дозволено додавати спочатку крохмаль і борошно, потім сою, а під кінець каррогианы, тобто загусники.

В даний час з-за відсутності патенту багато м'ясопереробні комбінати виробляють «Докторську» ковбасу не по ГОСТу, а за ТУ, тобто за власними стандартами підприємств. Правда, сою у складі інгредієнтів «Докторської» зараз зустрінеш рідко, зате в ній присутні різні добавки на зразок підсилювачів смаку та консервантів. Але будемо сподіватися, що на дешевих підробках славна історія «Докторської» ковбаси не закінчиться і цей рецепт не буде забутий.

1930


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.