Історія Dodge Challenger

13 Січ., 2014 - Автор: Олександр Іванов

У 70-х роках двадцятого століття концерн Dodge випустив легендарний Chardger для Chrysler Corporation, однак, настав нафтова криза дуже сильно позначилася на автомобільній індустрії, що зажадало створення нових більш дешевих автомашин. Тому конструктори і дизайнери компанії Dodge запустили виробництво більш доступного аналога під назвою Challenger. Він був серйозним суперником для Mercury Cougar, Chevrolet Camaro, Pontiac Firebird і Ford Mustang.

В автомобільній історії Dodge Challenger став одним з культових автомобілів. Дизайн авто розробив Карл Камерон, він же працював і над Charger, однак це не вплинуло на індивідуальний зовнішній вигляд Dodge Challenger. Мускул-кар спроектували на основі машини компанії General Motors під назвою Plymouth Barracuda, зробивши подовжений салон з-за більш витягнутої колісної бази.

Інженери особливо потрудилися над внутрішніми складовими автомобіля. Так як в залежності від потужності машини, її вартість може варіюватися від відносно дешевої до дуже дорогий, було представлено декілька варіантів комплектації двигуна з різною потужністю, починаючи з шестициліндрового.

Компанія випустила чотири модифікації купе: бюджетний Challenger Six, помірний Challenger V8, потужний Challenger R/T і спортивний Challenger T/A (з 1970 року).

Сама бюджетна модель — Сhallenger Six, була оснащена шестициліндровим двигуном об'ємом 3,7 л Модель з самої низькою потужністю з представлених.

Друга варіація — це Challenger V8 з двокамерним карбюратором, восьмициліндровим двигуном Chrysler LA 318 V8 на 5,2 л, потужністю 230 л. с. Також були версії з двигунами Chrysler LA 340 V8 і Chrysler B 383 V8 об'ємом 5,6 і 6,3 л відповідно, причому двигун Chrysler B 383 V8 комплектувався виключно автоматичною коробкою передач, на інших моделях була триланкова трансмісія.

Третя найпотужніша версія — Dodge Challenger R/T. В його комплектацію включили двигун Hemi. R/T в назві моделі позначають її прохідні можливості як по дорогах (road), так і на треку. Challenger R/T оснащений восьмициліндровим Chrysler 383 Magnum V8, потужність якого становить 335 кінських сил, проте, в 1971 році з-за зменшення ступеня стиснення, потужність знизили до 300 л. с.

Варіації у внутрішній начинці також представлені в декількох видах. Це були 440 Magnum потужністю 375 к. с., і Six Pack в 390 к. с. Але найпотужнішим вважається восьмициліндровий Chrysler RB 426 Hemi (6,1 л) 425 кінських сил, який збільшував вартість автомобіля на 1228 доларів. З Magnum, Hemi та Pack йшла автоматична трансмісія. Також за бажанням покупця можна було вибрати і вид кузова автомобіля: купе або кабріолет. Кабріолет перестали випускати в 1972 році.

Четверта, спортивна модель — Dodge Challenger T/A (T/A — Trans Am), створення якої було приурочено до гонки Sports Car Club of america's Trans American Sedan Championship. У комплектацію дорожньої версії входив двигун Six Pack 340 потужністю 290 л. с. Однак, на ділі потужність доходила до 320 л. с. В гоночної моделі поставили движок Destroked Six Pack 340. У машині був передбачений гідропідсилювач керма, чотириступінчаста автоматична або механічна трансмісія. На цьому авто вперше випробували установку шин різного розміру: задні G60x15 і передні E60x15. Придбати даний автомобіль було можливо лише до 1970 року, оскільки після виходу з гонки Dodge Challenger T/A залишиться історією.

Подальша історія Dodge Challenger наповнена різними модифікаціями. Але, тим не менш, автомобілі вже користувалися не таким великим попитом. Саме тому прийняли рішення про випуск серії авто спеціально для гонок Індіанаполіс 500. Це були 50 безпеки автомобілів з двигуном Hemi. Для авто вибрали яскравий оранжевий колір, а для салону – білий. Але на перегонах стався нещасний випадок. Одна з машин врізався в трибуну з репортерами, багато з яких постраждали. Це скандальна пригода, відповідно, викликало зворотний негативний ефект у потенційних покупців автомобілів марки Dodge, на що виробники зовсім не розраховували.

Оскільки в 1971 році до зовнішності Dodge Challenger вирішили додати радіаторну решітку, то до 1972 році як оновлення, їй загнули краю, чому було відчуття, що авто стало «сумним на обличчя». Замість знятого з виробництва R/T стали випускати Rallye-версію в 150 л. с. А вже у 1974 році виготовлення даної моделі було зупинено.

Але історія розвитку легендарного Dodge Challenger на цьому не закінчується. Друге дихання у виробництва відкрилося в 2003 році. Світові стало відомо про новому поколінні двухдверного купе з практично незмінним за 30 років дизайном, хіба що трохи збільшилася його довжина і висота. Проте випуск почали здійснювати лише з 2008 року. Було передбачено дві серії авто. Одна з них — Limited Edition 2008 SRT-8 з автоматичною п'ятиступінчастою коробкою передач і двигуном Hemi (6,1 л). У період з травня по червень випустили 6400 автомобілів.

Другу серію, що складається з чотирьох моделей, що включають: Challenger SRT-8, Challenger SXT, Challenger SE і Challenger R/T, можна зустріти і в даний час. Модель Challenger R/T забезпечили все тим же Hemi потужністю 370 коней і п'ятиступінчастою автоматичною або шестиступінчастою механічною коробкою передач. А нові SE і SXT оснастили шестициліндровим SOHC, потужність якого 250 л. с.

Найпотужнішим став Dodge Challenger SRT-8 з двигуном Hemi на 6,8 л потужністю 470 кінських сил. Для порівняння у R/T максимальна потужність – 378 к. с.

Сучасні екземпляри мускул-кара вже зовсім інші, вони змінили свою зовнішність і внутрішню начинку. Можна включити в комплектацію будь-який розмір коліс, вибравши від 17 до 20 дюймів, в салоні є підігрів сидінь, авто забезпечили спойлерами і карбоновими вставками. Сьогодні це справжній агресивний автомобіль легендарної марки Dodge і хочеться вірити, що на цьому історія Dodge Challenger не закінчиться.

1970


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.