Історія чорнила

13 Квіт, 2014 - Автор: Андрій Рибін

Стародавні єгиптяни були першими, хто придумав рецепт виготовлення чорнила. Оскільки писали в ті часи на папірусі, то використовували суміш масла і сажі. У Китаї точно такий же склад застосовували 2,5 тисячоліття тому. З цього і починається історія чорнила.

Римляни і греки ще до нашої ери (в III столітті) використовували кілька типів чорнила. Для приготування червоних «придворних чорнила» застосовували кіновар та пурпура. Для того, щоб зробити чорні чорнило використовували мальовничу чорну фарбу, виноградну лозу, сажу, деревне кістяний вугілля, плодові кісточки. Пізніше, щоб їх виготовити, відварювали кору дубильних рослин.

Історія залізних чорнила, які відомі і сьогодні, бере початок у XVI столітті. Готували їх наступним чином: з горіховою або ж дубової кори, вільхових коренів, «чорнильних горішків» (утворилися на листках рослин патологічні нарости) робили вариво - «чорнильне сусло». Потім туди опускали шматки заліза, потім камедь (вишневий клей) — для міцності чорнила, а щоб знизити в'язкість, додавали гвоздику, імбир, галун.

Хімік К. Б. Шеєле зміг розпізнати секрет отримання чорнила в 1876 році. Їм було встановлено, що під час варіння у воду з вільхової кори надходять дубильні кислоти, і залізо з ними утворює закисные залізисті солі. Виходив слабко забарвлений розчин, а при висиханні, коли залізо окислялось, він темнів. Утворилася окис заліза у воді нерозчинна і стійка до світлових променів.

Час йде, і історія чорнила теж не стоїть на місці. У наш час винайдено безліч видів чорнила, серед яких є так звані «вічні» і невидимі чорнило.

3000 - 1000 до н. е.


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.