Історія боулінгу

7 Бер, 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Історія боулінгу бере свій початок декілька тисячоліть тому. Такі незмінні атрибути цієї гри, як кеглі і кульки, були знайдені археологами при розкопках давньоєгипетських поховань (5-е тисячоліття до нашої ери).

Історія сучасного боулінгу почалася в Америці. Гра стала користуватися популярністю із-за своїх досить простих правил, а встановити доріжку можна було як у самому будинку, так і прямо на вулиці. Серед глядачів стали з'являтися більш підприємливі, які робили ставки на гравців. Протест людей проти ігри з 9-ю кеглями, призвів до того, що влада змушена була заборонити гру. Але, додавши до кегель ще одну – десяту, і назвавши гру «боулінг», заборона вдалося обійти.

Для Америки кінець XIX століття – це період організації конгресу боулінгу, на якому були введені єдині правила. Створення Жіночого Міжнародного Конгресу з боулінгу, щоб підтримати жінок-спортсменів, припадає на 1916 рік.

Спочатку, матеріалом для виготовлення куль служило дерево бакаут, потім використовували гуму, і вже на початку XX століття став застосовуватися каучук. На історію гри також вплинули з'явилися машини – пинспоттеры (самі ставлять кеглі), вони скасували пинбоев — людей, які до цього ставили кеглі. Те, що про боулерах часто стали говорити на телебаченні, призвело до того, що була створена асоціація професійних боулерів, скорочено – РОВУ.

Боулінг сьогодні – це не просто гра, яка є способом активного проведення дозвілля з великою компанією друзів, це вже і олімпійський вид спорту.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.