Історія банкоматів

29 Травень, 2014 - Автор: Андрій Рибін

Потреба в банкоматі з'явилася вже на початку XX століття. Потрібна була машина, яка зможе виконувати касові операції без участі людини. Багато хотіли сконструювати такий апарат. Хто ж винайшов банкомат, який став так популярний у наш час? А зробив це Лютер Джордж Симьян в 1939 р. Саме він поклав початок історії банкоматів. Симьян першим створив машину, яка могла приймати готівку, та через яку можна було оплатити квитанції. Назвав він її Bankograph. Кредитних карт тоді не існувало, тому цих функцій було достатньо. Всередині Симьян вмонтував маленький фотоапарат для фотографування грошей. На кожному знімку ставилися час і дата. Кожному клієнту видавалася квитанція про п0лучении коштів. Винахідник умовив керівництво одного з банків провести випробування першого в історії банкомат. Мінусів у цього пристрої було кілька: банкомат не мав зв'язки з банком, не видавав грошей і був дуже великим за розміром. Попит на послуги такого банкомата був маленький, і випробування незабаром припинили.

У 1967 році Джон Шеферд-Баррон продовжив історію банкоматів. Його пристрій встановили на півночі Лондона близько великого банку. Цей банкомат вже мав функцію видачі готівки за квитанціями, які можна було придбати у касира в банку. Пізніше їх замінили на пластикові карти, і з'явилися всім відомі ПІН-коди. Операції по картках відмічалися на самій карті у вигляді отворів, схожих на перфорацію. Цей банкомат виявився більш вдалим, але користувалися ним недовго.

Прорив в історії банкоматів стався, коли винахідник Дональд Ветцел придумав всім відомі пластикові картки з магнітною смугою, в якій перебувала вся необхідна інформація про власника та його операції. Коштували вони дорого, та розповсюджували їх тільки дуже великі банки. У 1973 році банкомат був офіційно запатентований. За свій винахід у 2005 році Дональд Ветцел отримав орден Британської імперії від самої королеви. Зараз в світі налічується більше двох мільйонів банкоматів та прогнозується їх подальший ріст.

1930


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.