Швейцарський ніж

9 Січ, 2014 - Автор: Олег Васильєв

Швейцарія відома всьому світу своїми годинниками, банківською структурою і, звичайно ж, ножами. Так от, швейцарські ножі раніше були зовсім не такими, як зараз. І все це завдяки майстру Карлу Эльзенеру.

Історія справжнього швейцарського ножа починається в 1884 році. У 24 роки швейцарець Эльзенер створив власну майстерню по виготовленню ножів, яка згодом стала компанією «Victorinox». Він вирішив скласти конкуренцію німцям з Золінгена, масово выпускавшим досить хороші складні ножі, які купувала Швейцарія для своєї армії. Ножі Эльзенера не стали користуватися великим попитом у покупців, оскільки, незважаючи на високу якість виробів, їх ціна була значно вище, ніж у німецьких аналогів.

З 1891 року компанія Карла Эльзенера все-таки стала постачальником ножів для армії Швейцарії. А вже через шість років, в 1897 році був запатентований спортивний офіцерський ніж, який викликав особливий інтерес у офіцерського складу. Завдяки продажам цього виробу і продовжилася історія майстерні Карла Эльзенера. Особливості ножа полягали в укороченою рукояті, і крім стандартної комплектації, що складається з двох лез, в нього додали додаткові інструменти, в тому числі штопор. Дерев'яні частини були замінені на полегшені з червоного фібергласа. Весь механізм ножа став закріплюватися двома пружинами. Основні новації вироби були лише у додаткових інструментах, що входять до його складу. Максимальна їх кількість можна побачити в моделі CyberTool – 41!

Уряд Швейцарії в 1908-му році дало дозвіл на використання символіки країни (хрест на тлі щита) на своїх виробах двом місцевим компаніям: «Victorinox» та її конкуренту «Wenger». Ножі компанії «Wenger» стали називати genuine (істинними), а «Victorinox» - original (справжніми) швейцарські ножі. У 2005 році відбулося об'єднання цих компаній.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.