Швейні голки

8 Травень, 2014 - Автор: Марія Саприкіна

Беручи до уваги археологічні знахідки, можна стверджувати, що історія швейних голок починається досить давно, оскільки ними користувалися люди, які жили ще до нашої ери — 40 000 років тому. Невідомо, щоправда, хто саме їх придумав і створив, але зате є дані про те, коли і де з'явилися перші металеві швейні голки, до цього вони були кістяними.

Найдавніші швейні голки, виготовлені з металу, археологи виявили в Баварії, в Манчинге. Встановлено, що час їх виготовлення – 3 століття до нашої ери. Однак не виключена можливість того, що голки туди могли просто завезти. Вушко швейної голки того часу було зовсім не таким, як зараз (звична для нас — отвір для нитки), просто тупий кінець голки був загнутий, утворюючи таким чином кільце, через яке проходила нитка. Вважається, що голка, виявлена в Китаї, була першою швейною голкою, яку виконали зі сталі. І було це в X столітті до нашої ери.

Існує дві версії того, як швейні голки потрапили в Європу. Згідно з однією версією, вони були завезені в VIII столітті людьми мавританського племені, а якщо дотримуватися іншої, то голки в XIV столітті арабські купці привезли.

Важливою подією в історії швейних голок стало винахід дамаської сталі, саме з неї стали робити голки нового покоління. У Європі було відкрито в 1370 році перше виробництво, на якому стали виготовляти швейні голки (вони були без вушка). Робили їх вручну, методом кування. Виробництво швейних голок підвищило свої обсяги після того, як для створення дроту, в Європі стали застосовувати метод волочіння (XII століття).

У XVI столітті (в Німеччині) метод волочіння дроту стає механізованим (зробити це вдається за допомогою гідродвигуна), і у виготовленні швейних голок відбувається революція. У той час основні виробництва були розташовані в Німеччині (в Нюрнберзі), а також в Іспанії. У 1556 році, з приходом промислової революції, підприємства з виготовлення голок з'явилися і в Англії.

Виникнення промислового виробництва призвело до зниження цін на голки, що в свою чергу зробило їх більш доступним товаром, адже до цього часу кравець міг мати лише 1-2 голки, не більше. Створення в Англії верстатів (1850 рік), що дозволяють робити вушко (те саме, звичне для нас), створило справжній переворот в історії швейних голок і зробило країну монополістом у виробництві цього товару.

В Росію сталеві швейні голки завезли ганзейські купці в XVII столітті. А до цього кравцем доводилося користуватися залізними та бронзовими голками. Були і срібні голки, але ними користувалися лише багаті. А ось із золота їх не робили, цей метал не підходив для виготовлення з-за своєї м'якості. У Росії промисловим виробництвом голок почали займатися в 1717 році. За указом Петра I дві голкові фабрики були збудовані у селах Коленцы і Стовпці (Рязанська область).

Понад 5000 до н. е.


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.