Штопор

23 Черв, 2014 - Автор: Яна Шелякіна

Вино не завжди розливали по пляшках. До їх появи його наливали з бочок і подавали в глечиках. Пізніше, коли вино почали зберігати в пляшках, то застосовували пробки, зроблені з кори коркового дуба, причому закупорювали так, щоб частина її була зовні (щось на зразок сьогоднішньої пробки від шампанського). Таку легко було вийняти рукою. Однак, виходячи з економії матеріалу, незабаром пробки стали глибоко заштовхувати в шийку пляшок, позбавивши їх верхній частині. Саме тоді гостро постала проблема їх вилучення, для вирішення якої застосовувалися різні способи. Так, деякі вдаряли по дну пляшки, інші трясли її, треті колупали або проштовхували пробку всередину, а хтось вважав за краще збивати або зрубати горлечко.

Ось тоді-то і був придуманий штопор. Точних даних про його творця не збереглося, але перша письмова згадка про штопоре в історії, як про «сталевому черв'яка для витягування пробок» відноситься до 1681 році. А патент на штопор був вперше отриманий одним із британських міністрів Самюелем Хеншаллом в 1795 році.

Вже в 1802 році був запатентований перший одноважільний штопор. Його творець Едвард Томпсон розділив процес витягування пробки на кілька етапів. При цьому важіль розташовувався зверху. А ось штопор з бічним важелем запатентував англієць Ланд у 1855 році.

Перший в історії двухрычажный штопор, конструкція якого застосовується і сьогодні, запатентував інший англієць прізвища Хілі ще в 1888 році. Втім, штопор Хеншалла не був забутий. У тому ж році американець Беннет отримав патент на модифікацію штопора, в якій він напаяний на особливий ковпачок, упиравшийся в шийку при закручуванні штопора і повністю вміщав в себе вытягивавшуюся при обертанні пробку.

Проте найвидатнішим штопором, мабуть, варто вважати творіння Херберта Аллена під назвою Screwpull, створене ним у 1979 році. Його ідея полягала в тому, щоб витяг пробки із пляшки проходило без фізичних зусиль. Screwpull швидко придбав популярність, так як він легко вставлявся в пробку, а потім легко витягував її з горлечка. Втім, Аллен на цьому не зупинився і створив спочатку кишеньковий варіант, а потім важільну модель. Остання дозволяє легким натисканням на важіль вийняти пробку. Рижачний штопор Screwpull поєднує в собі дизайн, простоту і зручність.

В даний час деякі ранні штопори виставляються на аукціонах за чималі суми. Але їх ціна — це лише данина їх віком і унікальності, адже за більшістю параметрів вони поступаються штопорам Screwpull.

XVII


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.