Шприц

24 Черв, 2014 - Автор: Олександр Іванов

Сьогодні шприци використовуються для внутрішньом'язових, внутрішньовенних, підшкірних та інших видів ін'єкцій, а також для промивання порожнин, відсмоктування рідини і введення живильних засобів. Незважаючи на те, що історія створення шприца бере свій початок в середині XIX століття людство вже давно застосовував найрізноманітніші способи для введення і виведення рідини з організму. Так ще 2,5 тисячі років тому відомий нам Гіппократ використовував порожню трубку, до якої був прироблений сечовий міхур свині. У XVII столітті багатьма вченими і фахівцями проводилися спроби проведення внутрішньовенних та підшкірних ін'єкцій, а також переливань з використанням пташиного пера. Взагалі конструкцію з преса, тобто циліндра, поршня і голки, винайшов французький фізик і математик Паскаль в 1648 році. Вона так і називається – ін'єктор Паскаля. Але, на жаль, громадськість того часу не оцінила цю розробку, і винахід було забуто. Лише в середині XIX століття доктор Олександр Вуд, взявши за основу ін'єктор, сконструював шприц для введення ліків під шкіру. У той же час хірург Шарль Габріель Праваз створив аналогічний прилад більшого об'єму для використання під час операцій.

Перші в історії шприци виготовлялися з шкіри і каучуку, а насічки для дозування робилися на металевому поршні. Скляні багаторазові шприци виробництва компанії Луєр з'явилися в 1894 році. В основі їх конструкції була використана ідея склодува Фурньє. Шприци випускалися об'ємом від 2 до 100 мл, мали конічне з'єднання голки з циліндром шприца і вироблялися з хімічно та термічно стійкого скла, що дозволяло з успіхом стерилізувати їх різними методами.

Історія створення одноразових шприців почалася з розробки американця Артура Сміта, який у 1949 році запатентував перший одноразовий скляний шприц. А всього через сім років новозеландським фармацевтом Коліном Мардоком був винайдений пластиковий одноразовий шприц. В наступні роки він активно займався опрацюванням і патентування свого винаходу, і до 70-м рокам ХХ століття Мардок мав патент на одноразовий пластиковий шприц у всіх країнах світу. А промисловий випуск їх налагоджений з 1961 року.

В даний час розробки ведуться за двома напрямками: по-перше, це створення шприців, які в принципі не можна використовувати двічі, але поки немає чітких результатів, і, по-друге – зменшення хворобливості уколов. Так, наприклад, створені зазубрені голки з меншою площею контакту зі шкірою, пристрої, втыкающие голки з великою швидкістю, також розроблено метод заморозки голок перед ін'єкцією.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.