Шоколад «Оленка»

29 Черв, 2014 - Автор: Марія Саприкіна

Молочний шоколад «Оленка» почав виготовлятися в СРСР з 1965 року. Пізніше, з 1966 року, його стали виробляти на кондитерській фабриці «Червоний Жовтень». На відміну від іншого шоколаду, «Оленці» був притаманний «жирний», кремовий смак.

Компанія «Об'єднані кондитери» є власником цієї марки шоколаду. З 15-ти що входять до її складу підприємств є досить відомі, такі як «Кондитерський концерн Бабаєвський», «Червоний Жовтень», «Рот Фронт». Шоколад схожою марки можна зустріти у таких пострадянських країнах, як Україна («Оленка») і Білорусія («Улюблена Оленка»).

Історія шоколаду «Оленка» починається з нової продовольчої програми, прийнятої урядом СРСР на початку 1960-х. Вона була спрямована на створення в країні масового молочного шоколаду, доступного за ціною. Різні фабрики Москви, намагаючись зробити смачний шоколад, почали проводити експерименти. Відповідну рецептуру розробили фахівці-кондитери фабрики «Червоний Жовтень», яку одночасно з нею впровадили у виробництво в 1964 році фабрики їм. Бабаєва і «Рот Фронт». Пізніше даною рецептурою скористалися багато інших радянських кондитерські фабрики.

На першій бабаевской «Оленці» була зображена дівчинка, на голові якої красувався синій платочок, а на двох рот-фронтовских: дівчинка, поруч з якою собачка і зайчик, і на другий — дівчинка з лійкою. А свою назву шоколад «Оленка» отримав на честь доньки Валентини Терешкової. Космічне позывное ім'я було дано іншого масового шоколаду – «Чайка».

Історія вибору зображення на обгортці шоколаду «Оленка» заслуговує особливої уваги. Оформлення «Оленки», що випускається «Червоним Жовтнем», спочатку було традиційно пам'ятним (1 Травня, 8 Березня), на якому всяке зображення дівчинки було відсутнє. Потім фабрикою було прийнято рішення виробити свій фірмовий портрет «Оленки». Надходило навіть пропозиція, для оформлення обкладинки використовувати картину Васнєцова «Альонушка». Але нормам того часу це суперечило, для розміщення репродукції на упаковці необхідно було спеціальне затвердження.

Для оформлення теми шоколаду була потрібна фотографія дівчинки, і керівництвом фабрики був оголошений конкурс, про який народ дізнався з газети «Вечірня Москва». І нарешті, зображення було обрано, це був знімок дочки одного з художників, що працює на фабриці. Олександр Михайлович Геринас — той самий художник, який разом з усіма розробляв дизайн обгортки. Фотографію своєї дочки (теж Оленки) він зробив, коли їй було 8 місяців. «Оленка», нині всім знайома, з'явилася в 1966 році. За минулі десятиліття її оформлення не зазнало ніяких змін.

В країні одночасно з цим шоколадом виходило ще близько 50-ти «Оленок». Так тривало, поки «Червоний Жовтень» не зробив «Оленку» своїм брендом, остаточно закріпивши шоколад за собою. Інші сорти шоколаду під брендом «Оленка» (з фундуком, з родзинками і фундуком, з мигдалем) стали випускати в 2000 році. Упаковка шоколаду дещо змінилася: якщо раніше 100 грамову плитку вставляли в обгортку, то тепер її стали завертати (хоча плитки, вага яких менше, як і раніше в упаковку вставляють). Спочатку плитка шоколаду важила 100 грамів, а пізніше шоколад стали випускати по 15, 20, 60 і 200 грам. Під цією маркою зараз виготовляють і шоколадні цукерки, на обгортках яких все те ж зображення.

1960


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.