Рубін Тимура

22 Січ., 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

На планеті існує величезна кількість дорогоцінних каменів і виробів з них, що вражають своєю красою. Одним з них є відомий «Рубін Тимура», саме під цією назвою він знайомий жителям Європи. У східних країнах цей камінь носить назву «Данину Світу». Як і з багатьма іншими коштовностями, з каменем пов'язано багато цікавих загадок і путаниц. Наприклад, не всім відомо, що насправді «Рубін Тимура» — це зовсім не рубін, а рідкісний мінерал шпінель. Він вважається лише родичем цього дорогоцінного каменю. «Рубін Тимура» вагою 352 карата є найбільшим з шпінелей, відомих людям. У шпінелі індійські корені. Первісна груба огранювання каменю схожа на техніку робіт індійських майстрів 5 століття до н. е ..

Популярність до каменя прийшла в середині XIX століття. Коли в компанії трьох досить великих аналогічних каменів його використовували при створенні намиста для королеви Вікторії, яка їй хотіли піднести директори Ост-Індійської фірми. Це, правда, був гідний подарунок королівської особи. Разом з «Рубіном Тимура» використовувалися три шпінеля вагою 34 — 94 карат. Цінність і рідкість каменів були настільки унікальні, що вже в 1851 році в компанії вирішили не робити їх ограновування і використовували у необробленій формі. Саме завдяки цьому факту ювеліри згодом змогли встановити, що в коштовному прикрасі був «Рубін Тимура», який вважали втраченим. Це підтвердили за допомогою нанесених на камені листів.

Колись каменем володів східний завойовник Тимур, якого ми знаємо як Тамерлана. Камінь «Рубін Тимура» потрапив до нього в 1398 році, коли Тамерлан захопив Делі. У 14 столітті він вводив в заціпеніння всю Азію і Близький Схід. Тамерлан приніс багато лиха в свій час. Китай від його захоплення врятувала лише смерть завойовника.

Після Тамерлана каменем володіли багато царі різних перських династій. Хтось із них намагався увічнити своє ім'я на прикрасі, причому, поверх попередніх власників, щоб стерти пам'ять про колишніх правителів.

Але на цьому історія «Рубін Тимура» не закінчується. Він потрапляє в руки правителів династії Великих Моголів. Одним з них, згідно напису на камені, був творець Тадж-Махала, відомий Шах Джехан.

Потім «Рубін Тимура» був захоплений солдатами Ост-Індійської компанії. Сталося це в 1849 році в Лахорі. До речі, в той час камінь не впізнали. Його довго зберігали в скарбницях Великобританії до тих пір, поки ювелірами не були вивчені написи, які залишали на ньому його власники. Так і відкрилася вся правда.

Ходять чутки, що зараз «Рубін Тимура» продано якомусь кувейтскому шаху по імені Насер ас-Сабах, і більше не є власністю британської корони.

XIV


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.