Пульт дистанційного керування

11 Квіт, 2014 - Автор: Яна Шелякіна

Пульт дистанційного управління, з'явившись в нашому житті, зумів зробити її більш комфортною. Стало не потрібно вставати з дивана, щоб переключити канали телевізора. Створив цей пристрій винахідник з Америки Роберт Адлер. Американська академія телебачення в 1956 році нагородила творця «диво техніки» премією «Еммі». Інститут радіо-інженерії вручив талановитому винахіднику престижну нагороду за видатне технічне досягнення.

Але і до нього багато винахідників намагалися створити пульт дистанційного управління. Пристрій Blab-off (вимкнення базікання») було випущено в 50-х роках. Користуючись ним, можна було додати або зменшити гучність телевізора, не встаючи з дивана. Дещо пізніше компанії Zenith (а саме в ній працював Роберт Адлер) вдалося випустити пульт дистанційного керування під назвою Lazy Bones (якщо перевести на російську — «ледар»). Між цим пристроєм і телевізором обов'язково присутній шнур. Незабаром даній компанії вдалося сконструювати модель пульта вже без проводів. Але у новоствореного пристрої була проблема, яка так і залишилася невирішеною – штучне освітлення заважало світлового сигналу, що використовується у приладі.

Поміркувавши, Адлер вирішує використовувати ультразвук для передачі сигналу. Після введеного нововведення пульт став користуватися масовим попитом, так як в роботі, він став більш практичним. Майже чверть століття ніхто з винахідників не міг запропонувати що-небудь краще, ніж винахід Роберта Адлера, поки не було відкрито інфрачервоне випромінювання (1980 р.), робота сучасних пультів заснована саме на цьому принципі.

180 патентів було видано винахіднику за його роботи в області електроніки. Ультразвукові технології та променеві трубки – це сфери, розробками яких так захоплювався Адлер, за що і отримав медаль Едісона. Ну, а в 2000 році ім'я Роберта Адлера було увічнено в Американському залі слави споживчої електроніки.

1950


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.