Пральний порошок

11 Травень, 2014 - Автор: Яна Шелякіна

Сьогодні важко собі уявити процес прання без порошку, адже з моменту її появи пройшло майже півтора століття. Правда, перші згадки про використання прального порошку відносяться ще до XVI століття. Відомо, що індійці при пранні додавали у воду особливу суміш, але рецепт її приготування, на жаль, не зберігся.

Творцем першого в історії прального порошку є німецький хімік Фрітц Хенкель. Він отримав продукт, у складі якого переважав силікат натрію, який став прабатьком сучасного прального порошку. 26 вересня 1876 року в Німеччині Фрітцом Хенкелем і партнерами була заснована компанія Henkel, випускала його новий порошок, розфасований у пакети. «Дітище» Хенкеля дуже швидко набуло широкої популярності за рахунок низької ціни, а через два роки, компанія почала поставляти на ринок новий продукт під назвою «Відбілююча сода». Хенкель зміг надати порошку відбілюючий ефект завдяки додаванню в нього соди, при цьому він залишився досить доступними за ціною.

З приходом в компанію сина Фрітца Хенкеля Хьюго в 1905 році почалися розробки в напрямку створення порошку для автоматичних пральних машин. А в 1907 році з'явився порошок «Persil», дозволив без зусиль отримувати білосніжне чиста білизна. Завдяки своїм властивостям він вивів Henkel на європейський і американський ринки.

Під час Першої Світової війни німецьким хіміком Понтером було створено синтетичне порошкове миючий засіб. Це відкриття застосувала компанія «Procter Gamble», випустивши в 1933 році свій перший пральний порошок «Dreft», що підкорив американський ринок в найкоротші терміни.

Після цього три чверті століття технологія виробництва пральних порошків не зазнавала суттєвих змін. Лише з початком 2000-х років в історії прального порошку розпочався новий етап, пов'язаний з утворенням хімічних сполук. Сьогодні пральний порошок містить у собі речовини, які зменшують поверхневий натяг води, лужні добавки, антисорбенты, компоненти, що пом'якшують воду, флуорисцирующие речовини для створення білизни, сполуки натрію і калію для видалення забруднень, а також віддушки.

У наш час з'явився перший пральний порошок в рідкому вигляді, який окрім всього іншого, не створює пилу. Він швидко завоював європейський ринок, а на інших хоч і не набув такої широкої популярності, як звичайний порошок, попит на нього за останнє десятиліття збільшився в кілька разів.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.